Nervozita v Kopřivnici

Kopřivnice - Kopřivnice žije děním kolem automobilky Tatra. Soud zamítl insolvenční návrh na firmu, a tak zítra proběhne dražba. Poslal ji do ní věřitel. Zaměstnanci i obyvatelé města většinou věří, že nový vlastník vytáhne Tatru z dluhů i problémů.

Tatra má před sebou rozhodující den. Čeká ji dražba. Kvůli dluhu 650 milionů korun automobilku do ní poslala firma Composite com. Zaměstnanci se bojí o práci, nikdo neví, co bude dál.

Tatra stále patří mezi největší zaměstnavatele regionu. Na to, jak dopadne dražba a kdo bude novým vlastníkem, čekají nejen zaměstnanci, ale i obyvatelé a představitelé města i Technického muzea.

„Tentokrát neprožíváme situaci těžce, protože věříme, že dojde ke změně vlastnického portfolia a že to bude k lepšímu,“ myslí si Josef Jalůvka, starosta Kopřivnice.

„Já jsem optimista a věřím tomu, že současné dění kolem Tatry vykrystalizuje v něco mnohem většího a pozitivního,“ dodává Lumír Kavánek, ředitel Technického muzea.

Zmařit dražbu se ještě pokusil jeden z věřitelů, ale neuspěl. „Soud dnes odmítl věřitelský insolvenční návrh neboť neobsahoval všechny rozhodující skutečnosti a to tedy zejména skutečnosti, že dlužník má více věřitelů,“ vysvětlila Lucie Böhmová, mluvčí Krajského soudu v Ostravě.

V Tatře i ve městě není tajemstvím, kdo by mohl firmu ovládnout. Mluví se o firmě Excalibur Army a Promet Group. Obě jsou personálně propojené s firmou Composite com, která poslala Tatru do dražby. Ze čtyř zájemců ale dražební jistinu složil pouze jeden.

Video Reportáž Jany Dronské
video

Reportáž Jany Dronské

Automobilka se bude dražit zítra dopoledne na exekučním úřadu v Chebu. Vyvolávací cena je 200 mil. Kč.