AVÍZO: Memoriál Karla Raise v Lounech

V sobotu 3. května 2014 se v Lounech uskuteční první letošní špičková sportovní akce. Na tradiční Memoriál Karla Raise se sjedou běžci a vozíčkáři ze všech koutů Česka, ale i Evropy. A i tentokrát to vypadá, že největší zájem ze zahraničí bude z Holandska a Slovenska.

Tento závod má mezi sportovci vynikající pověst a letošního roku se koná již 25. ročník silničního běhu, 22. ročník závodu vozíčkářů a 5. ročník štafetového běhu 5x3 kilometry, to vše na trase Počerady–Louny 15 km. Novinkou letošního roku je 1. ročník závodu na kolečkových bruslích (in line skate) – muži a junioři – 18 let a starší, ženy a juniorky – 18 let a starší, dorostenci a starší žáci – do 17 let a dorostenky a starší žákyně – do 17 let.

Velkou popularitu si získává také štafetový běh pětičlenných družstev na 15 kilometrů (jeden úsek cca 3 km). Jde o družstva firemních, školních, sportovních, rodinných či zájmových kolektivů i kolektivů ústavů sociální péče, bez rozdílu věku, pohlaví, zdravotních či duševních hendikepů. V týmech mohou vedle sebe startovat ženy i muži, děvčata i chlapci, děti, rodiče či prarodiče či žáci a jejich učitelé. Každé družstvo musí mít vlastní jednotný sportovní dres. Každý účastník štafetového běhu obdrží tričko s logem závodu.   Na start jsou pozvána i družstva z partnerských měst Barenderchtu (NL), Lučence (SVK), Veneux les Sablons (FR) a Zschopau (SRN).

Součástí  Memoriálu  Karla  Raise  bude  již  tradičně Lidový běh pro radost z pohybu a Dětský den. Start je před hlavním pavilonem v 10:45 hodin a trať je vedena po cestách výstaviště, bez výrazných převýšení. Sportovci s postižením a jejich doprovod absolvují vzdálenost 1 100 m (jedno kolo), ostatní běžci vzdálenost 2 200 m (dvě kola). Programem Dětského dne budou soutěže dětské atletiky pro nejmenší a mnoho dalších soutěží a dovednostních her, které připravili trenéři atletické přípravky ASK Elna Počerady a organizátoři z Městské knihovny Louny. Program je určen pro děti od 2 do 15 let. Probíhat bude od 8:45 do 14:00 před hlavním pavilonem. Děti budou za své výkony a znalosti odměňovány drobnými dárky, které věnuje pořadatel a ostatní partneři Memoriálu Karla Raise 2014.

Snahou organizátorů je opět vytvořit příjemnou atmosféru sportovně-společenské akce, která sbližuje všechny lidi bez rozdílu věku, zdravotních či duševních sil. A tak na shledanou v sobotu 3. května v Masarykových sadech v Lounech.

Ladislav Bába, Louny