Policie kvůli požáru a násilnostem evakuovala Lyonské nádraží v Paříži

Lyonské nádraží na jihovýchodě Paříže muselo být v podvečer evakuováno kvůli nepokojům, které v lokalitě vypukly v souvislosti s koncertem zpěváka z Demokratické republiky Kongo. Účastníci nepovolené manifestace proti zpěvákovu vystoupení podle médií zapálili odpadkové koše i několik vozidel, z místa stoupala oblaka černého kouře. Hasiči nicméně plameny zakrátko dostali pod kontrolu.

Policie nejdříve na Twitteru těsně před 18:00 upozornila na „nepřijatelné násilí“ ve čtvrti Bercy v souvislosti s nespecifikovaným koncertem. Podle francouzských médií bylo večer v tamní hale AccorHotels Arena na programu vystoupení konžského zpěváka Fallyho Ipupy. Ten je kontroverzní kvůli svým vazbám na bývalého dlouholetého konžského prezidenta Josepha Kabilu.

Krátce po prvním tweetu strážci zákona ohlásili evakuaci nedalekého Lyonského nádraží kvůli požáru. Kouř z hořících popelnic, skútrů a motocyklů se dostal i do podzemních prostor a podle agentury AP v jistou chvíli pohltil i historickou věž s hodinami, která je součástí nádražní budovy.

Na místě zasahovalo několik hasičských jednotek. Plameny se jim podařilo rychle dostat pod kontrolu, ačkoli jim podle policie demonstranti bránili v zásahu.

„Nepřijatelné násilí v Bercy a Lyonském nádraží od osob, které porušily zákaz manifestovat u dějiště koncertu,“ hlásila na Twitteru policejní prefektura. Následně informovala o zadržení 23 osob.