Ptát se politika na sexuální orientaci? Rozhodně ne, říká novinář Titlbach

Mezi novináři se jedním z nejdiskutovanějších témat týdne stal rozhovor s Petrem Pellegrinim ve slovenském časopise Plus 7 dní. Jedna část v něm totiž chybí – ta, ve které se redaktor zeptal na jeho sexuální orientaci. Otisknout otázku odmítl vydavatel týdeníku, který patří do skupiny Penta. Podle něj to nařídil sám Pellegrini. Šéfredaktorka Katarína Šestiaková okamžitě zareagovala výpovědí.

„Říct někomu o své sexuální orientaci nebo identitě musí být vždycky osobní rozhodnutí,“ říká novinář Filip Titlbach z Deníku N a dodává: „Ta otázka vůbec nesouvisí s tím, jak se premiér chová nebo jestli neporušil nějaký zákon. Samotný fakt, jestli někdo patří nebo nepatří do LGBT komunity, se druhých lidí netýká.“

S jeho názorem nesouhlasí mediální konzultant Ondřej Fér. „Strana Smer, jejímž je Pellegrini členem, se v předvolební kampani poměrně vymezuje vůči sexuálním menšinám. Už to samo o sobě staví tu otázku do přijatelného světla.“

„Ptejme se premiéra Pellegriniho, proč jeho strana vystupuje proti LGBT komunitě, z jakých důvodů v ní zůstává, ale neptejme se ho, jestli je gay,“ dodává Titlbach. Více v podcastu pořadu Newsroom ČT24.

Načítání...