V Litvínově už druhý den zasahují hasiči. Z vyhořelé haly firmy Celio vyváží odpad

Hala v areálu skládky Celio v Litvínově už druhý den zaměstnává hasiče. Kvůli obavám z pádu střechy museli čekat na příjezd statika. Nyní pod jeho dozorem a s pomocí speciální techniky vyváží z haly prohořelý a promáčený odpad. Hala s linkou na drcení odpadu hoří od středečního odpoledne, ve čtvrtek na místě zasahovala asi stovka hasičů. Předběžná škoda je zatím vyčíslena na sto milionů korun.

Video Dohašování požáru v hale firmy Celio v Litvínově
video

Dohašování požáru v hale firmy Celio v Litvínově

Hasiči mohli ve čtvrtek dopoledne jen ochlazovat budovu zvenku a čekali na příjezd statika. Měli obavy, že by se mohla zřítit střecha, na které je navíc fotovoltaická elektrárna, nebo další nosné konstrukce. 

Hasiči už s pomocí speciálního pásového nakladače vyskladnili asi polovinu haly. „Kvůli velkému žáru se nepodařilo stav statiky budovy dostatečně posoudit. Hasiči proto do budovy nadále nevstupují. Vyskladněný materiál dohašují před halou a nakladače firmy Celio jej odvážejí do jiné části areálu,“ řekl mluvčí krajských hasičů Milan Rudolf.

Postup se odpoledne v části nejvíce zasažené požárem zpomalil. Zásah tak může trvat až do dalšího dne. Celkem už se v areálu litvínovské skládky vystřídalo 34 jednotek dobrovolných i profesionálních hasičů.

Video Události v regionech (Praha)
video

Události v regionech: V Litvínově už druhý den zasahují hasiči

Dvě chemické laboratoře měřily v okolí požáru stav ovzduší, únik škodlivin však nezaznamenaly. Požárem se bude na nejbližším jednání zabývat také bezpečnostní rada Ústeckého kraje.

Firma Celio předběžně odhadla škodu na sto milionů korun. V hale, která má rozměry 80 na 40 metrů, byla linka na drcení odpadu, na střeše je navíc fotovoltaická elektrárna. Uvnitř bylo uskladněno větší množství odpadu určeného k roztřídění. Firma nenahlásila žádného pohřešovaného, při požáru dosud nebyl nikdo zraněn. 

Video Požár v Litvínově - záběry iReportéra Petra Fryga a z mobilů
video

Požár v Litvínově - záběry iReportéra Petra Fryga a z mobilních telefonů

Zdroj: iReportér/ Petr Frygo