Silvestr bude nejteplejším dnem příštího týdne, rtuť má zůstat převážně nad nulou i v lednu

Na Silvestra bude v Česku podle předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu až plus osm stupňů. Rtuť teploměru se bude držet přes den vesměs nad nulou i během ledna. V příštích čtyřech týdnech bude také méně srážek než obvykle v tomto období. Vyplývá to z měsíčního výhledu počasí ČHMÚ.

Ilustrační foto
Zdroj: ČTK Autor: Radek Petrášek

Silvestr bude jedním z nejteplejších dnů v příštím týdnu. Přes den může rtuť vystoupat k pěti stupňům Celsia nad nulou a na Moravě a ve Slezsku až k osmi stupňům. Bude jasno až polojasno, jen ojediněle se objeví přeháňky. Ani na začátku nového roku nepřijde výraznější ochlazení.

Po Silvestru mohou teploty po zbytek příštího týdne přes den vystoupat k šesti stupňům nad nulou a koncem týdne i k sedmi stupňům.

V dalších týdnech se pak budou týdenní průměry nejvyšších denních teplot pohybovat kolem jednoho až dvou stupňů nad nulou.

Objem srážek bude podle ČHMÚ v příštích čtyřech týdnech pod dlouhodobým průměrem pro toto období. Suchý bude hlavně příští týden, kdy bude po většinu dní jasno či polojasno a jen místy se objeví déšť, případně na horách sníh.