Vodní lyžaři předvedli v Kostelci špičkové výkony

Kostelec – Tři desítky vodních lyžařů vyzkoušely na kosteleckém rybníku svou formu před evropským šampionátem. Čeští reprezentanti změřili své síly s běloruskou konkurencí, která patří k evropské špičce. Ve své kategorii dominovala Sportovkyně Vysočiny, domácí Kateřina Švecová, které se nejvíce dařilo ve skocích. Další česká reprezentantka Martina Zlatohlávková zase vytvořila nový český rekord v tricích.

Čtyři věkové kategorie vyznavačů mokrého sportu soutěžily ve slalomu, tricích a skocích, a ačkoliv na Vysočině se obvykle daří lyžařům klasickým, na rybníku v Kostelci předvedli jejich vodní kolegové, že ve špičkových výkonech rozhodně nezaostávají. S nervozitou na domácí vodě se dokázala vyrovnat i patnáctiletá závodnice Kateřina Švecová. Ta díky dvěma druhým místům ve slalomu i tricích a vítězství ve skocích ovládla svoji kategorii do sedmnácti let. „Jet na domácí půdě je vždycky výhoda, i když určitě pracují i nervy. Letos mám za sebou teprve druhý závod, protože jsem si léčila zraněný kotník. Před sebou mám ale mistrovství Evropy, kde pojedu za vlekem i člunem. Doufám, že mi vyjde medaile,“ přiblížila své plány evropská šampionka ve skocích Švecová.

Video Rozhovor s Kateřinou Švecovou
video

Rozhovor s Kateřinou Švecovou

Tradiční mezinárodní závod Kostelec Cup ozdobil i nový český rekord. Martina Zlatohlávková, která se vodnímu lyžování věnuje už devatenáctou sezónu, totiž zajela premiérově svou trikovou jízdu. V ní ukázala i skvěle provedené nové triky a ziskem sedm tisíc dvě stě padesát bodů překonala o dvacet bodů svůj vlastní český rekord. „Jízda se mi výjimečně podařila. Navíc vím, na kolik bodů sestavu mám, a ještě tam je rezerva. To, že se podařil rekord, je paráda,“ radovala se Zlatohlávková.

Tři desítky závodníků si nenechaly ujít Kostelec Cup 2012
Tři desítky závodníků si nenechaly ujít Kostelec Cup 2012
Více fotek
  • Tři desítky závodníků si nenechaly ujít Kostelec Cup 2012 zdroj: ČT Brno http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/38/3733/373213.jpg
  • Viktor Meisner ovládl slalom i skoky zdroj: ČT Brno http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/38/3733/373215.jpg
  • Kateřina Švecová získala ocenění Sportovec Vysočiny do 15 let zdroj: ČT Brno http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/38/3733/373223.jpg
  • Jedna z parád v jízdě Kateřiny Švecové zdroj: ČT Brno http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/38/3733/373225.jpg

S postupným zvyšováním rychlosti a zkracováním lana se v tropickém vedru vyrovnal i několikanásobný mistr republiky Viktor Meisner z Neratovic, jenž nakonec nasbíral největší součet bodů ze všech disciplín, a zvítězil tak v kombinaci. „Těsně před závody jsem se vrátil z vlekového lyžování, což je rozdíl, takže třeba ve slalomu jsem nepředvedl ideální jízdu, a i v tricích jsem zvolil tu jednodušší sestavu,“ byl sám k sobě kritický Meisner. O celkové vítězství nepřipravil pátého borce ve slalomu z loňského evropského šampionátu ani juniorský vicemistr světa Zdeněk Kolman. Ten totiž soutěží už jen ve figurální jízdě.

Soutěžní jízdy si na kosteleckém rybníku ve vloženém závodě vyzkoušeli i závodníci do dvanácti let.