Volejbalistky Prostějova se rozloučily porážkou, přesto jdou do Poháru CEV

Prostějov - Volejbalistky Prostějova prohrály v závěrečném utkání základní části Ligy mistryň s tureckým týmem Eczacibasi VitrA Istanbul 1:3, postoupily ale ze třetího místa ve skupině D do Poháru CEV. K účasti ve čtvrtfinále druhé nejvyšší evropské klubové soutěže jim pomohlo vítězství rumunského Bacau nad polskou Gornicou 3:1 ve skupině F. Po něm Hanačky patří mezi pět postupujících týmů z šesti skupin.

„O našem postupu jsem se dozvěděl už před utkáním. Postupně se zpráva dostala i k hráčkám. Přesto jsme měli dostatečnou motivaci uspět co nejlépe,“ uvedl kouč Prostějova Miroslav Čada.

České mistryně při rozlučce s Ligou mistryň jako první získaly proti suverénkám skupiny alespoň set. Sahaly i po zisku druhé sady a bodu, nezvládly ale po odvrácení šesti setbolů dramatickou koncovku.

Hanačky vstoupily do zápasu slibně. Koncentrovaným výkonem uhrály první čtyři body a trenér tureckého týmu si hned vzal oddechový čas. Ani ten hostům ale příliš nepomohl. Prostějov exceloval v útoku i na příjmu, po celou úvodní sadu diktoval tempo a s přehledem zvládl i koncovku.

„Vstoupili jsme do zápasu velmi dobře. Vytvářeli jsme si tlak zejména důraznějším podáním. Turecké smečařky neměly svůj den. Dařilo se nám je ubránit,“ dodal Čada.

Video Sestřih volejbalové Ligy mistryň: Prostějov - Istanbul
video

Sestřih volejbalové Ligy mistryň: Prostějov - Istanbul

Favorizovaný turecký celek ve druhém dějství zlepšil zejména obranu na síti a několikrát se prosadila nahrávačka Hankeová, která místo přihrávky po smeči levou rukou získávala cenné body. V koncovce se hráčky Prostějova vzepjaly k odporu, odvrátily šest setbolů, ale štěstí se přiklonilo na stranu hostů.

Ve třetím setu už soupeř měl herní převahu. Prostějov se ještě vzchopil ve čtvrté sadě, ale slibný náskok 10:7 šňůrou šesti ztracených bodů ztratil. Hanačky ještě závěr setu zdramatizovaly, ale istanbulský tým proměnil hned první mečbol ve vítězství.

„Podali jsme nejlepší výkon v letošním ročníku Ligy mistryň. Škoda, že jsme nevyužili koncovku druhého setu. V závěru zápasu nám chybělo více odvahy,“ zhodnotil zápas Čada.

Volejbalová Liga mistryň - 6. kolo:

Agel Prostějov - Eczacibasi VitrA Istanbul 1:3 (17, -26, -19, -23)

Rozhodčí: Satanassi (It.), Miklošičová (Srb.). Čas: 103 minut. Diváci: 1100.

Sestava a body Prostějova: Kossányiová 13, Carterová 12, Steenbergenová 11, Borovinšeková 17, Maleševičová 5, Vincourová 3, libero Jášová - Markevičová 5, Růžičková. Trenér Čada. Nejvíce bodů Istanbulu: Demirová 22, Poljaková 12, Cansuová 10, Gümüsová 10.