Francouzské šumivé víno opět míří do Ruska. Bojkot nastal poté, co ho Rusové zakázali nazývat šampaňským

Francouzští vinaři obnovili dodávky šampaňského do Ruska. Pozastavili je v létě na protest proti zákonu, podle kterého musí všichni zahraniční výrobci sektu označovat svůj produkt jako šumivé víno. Titul šampaňské smí používat jen ruské firmy. Vinaře v regionu Champagne zasáhla také pandemie.

Video Události: Rusko-francouzský spor o šampaňské
video

Události: Rusko-francouzský spor o šampaňské víno

Zdroj: ČT24

Pouze víno z regionu Champagne může nést označení šampaňské. To platí na celém světě s výjimkou Ruska, kde zákon nastavuje naprosto opačná pravidla. Zakazuje jako šampaňská nazývat zahraniční sekty a těm ruským to dovoluje. Nezměnil to ani dočasný bojkot vývozu ze strany Francouzů, kteří nyní od protestu ustupují.

„Nechceme žádný bojkot, Rusové jsou přátelé šampaňského a šampaňský region je přítelem Rusů,“ říká francouzský vinař Maxime Touchard. 

Po obnovení exportu do Ruska volaly především velké šampaňské firmy. Ročně tam vyvezou na půl druhého milionu lahví. To sice představuje jen půl procenta celkového exportu šampaňského z Francie, ale na odbyt jdou v Rusku hlavně drahé značky a luxusní cuveé.

Region Champagne výrazně poznamenala epidemie koronaviru, proto se obchodníci chtějí lahví na skladě zbavit. „Během krize jsme ztratili pětadvacet procent produkce, to je hodně,“ stěžuje si vinař Yan-Alexandre Gonet.

Označovat víno jako šampaňské prý v Rusku neplánují

Šumivá vína se vyrábějí také v Rusku. V lahvích tam vznikají červené, bílé i růžové značkové sekty. Navzdory novému zákonu jim šampaňské říkat nebudou, přestože by mohli.

„Koňak je pouze z Cognacu, šampaňské zase může být jenom z Champagne. Technologie i kvalita je stejná. Italové mu říkají spumante, my šumivé víno. Šampaňským ho nazvat nemůžeme,“ vysvětluje hlavní agronom Závodu šumivých vín Abrau Djurso Sergej Poljakov.

Šumivé víno má v Rusku více než stoletou tradici, prvních šestnáct tisíc lahví se na tamním trhu prodalo v roce 1897. „Klasickou technologií tu děláme každý rok zhruba dva miliony lahví,“ chlubí se průvodkyně Závodu šumivých vín Abrau Djurso Jekatěrina Nosovová.