Přední část rychlovlaku vykolejila. Neštěstí u Milána si vyžádalo dva mrtvé a desítky raněných

Dva lidé zemřeli a sedmadvacet dalších utrpělo zranění při vykolejení rychlovlaku asi čtyřicet kilometrů jihovýchodně od Milána. Podle italských médií patří oběti k posádce soupravy. Úřady přerušily provoz na trati mezi Milánem a Boloňou.

Nehoda vlaku u Milána
Zdroj: REUTERS Autor: Flavio Lo Scalzo

Vlak, který směřoval do jihoitalského přístavu Salerno, vyjel z Milána krátce po páté ráno. U města Lodi, vzdáleném od města asi 35 kilometrů, lokomotiva a první vagon ze zatím neznámých příčin vykolejily.

Po nárazu do troleje vykolejil i druhý vagon a vlak poté narazil do budovy blízko kolejí. V době nehody bylo ve vlaku 28 cestujících, uvedla agentura ANSA. Skoro všichni utrpěli zranění, nikdo ale není v ohrožení života. Zemřel strojvůdce a člen vlakové posádky.
Nehoda vlaku u Milána
Zdroj: REUTERS
Autor: Flavio Lo Scalzo
Příčina neštěstí zatím není známá. Na trati se dělaly údržbové práce a vyšetřovatelé nyní zjišťují, zda mohly stát za nehodou.

Podle zpravodaje BBC v Itálii nejsou železniční nehody na regionálních tratích výjimkou, u této sítě rychlovlaků jde však o první případ. Rychlovlaky se pohybují rychlostí kolem tří set kilometrů v hodině a považují se za bezpečné. 

Po nehodě byl přerušen provoz na trati mezi Milánem a Boloňou, spoje jsou odkláněny na trať mezi Milánem a Piacenzou. Na místě zasahují hasiči.