Kvůli požáru panelového domu na Slovensku byla evakuována stovka lidí

Při požáru jedenáctipatrového panelového domu ve východoslovenském Bardějově bylo zraněno 17 lidí, z toho čtyři děti. Všichni jsou mimo ohrožení života. Více než sto lidí bylo evakuováno. Příčinou požáru byl únik vody do elektrické rozvodny v chodbě domu. 

Zásah v Bardějově
Zdroj: ČT24/ONline Bardejov

Ředitel městské nemocnice Marián Petko potvrdil, že z pacientů, kteří se nadýchali zplodin, byly čtyři děti. „Příjem (pacientů) začal ve čtyři hodiny ráno. Dostal jsem informaci od primářky, že všechny čtyři děti po kontrole zdravotního stavu propustili domů, protože nevykazovaly žádné komplikace,“ uvedl.

Jedna pacientka musela být umístěna na jednotku intenzivní péče s podezřením, že jí zplodiny způsobily vážnější potíže. Všichni hospitalizovaní jsou mimo ohrožení života. „Někteří v naší nemocnici zůstanou ještě na pozorování, několik jsme jich už postupně propustili do domácí péče,“ řekl Petko.

V Bardějově zasedal krizový štáb, který se snaží devíti rodinám zajistit dočasné ubytování. Některé našly útočiště v tělocvičně místní školy, zbylým poskytli přístřeší známí či příbuzní.

Výbuch plynu a následný požár panelového domu v nedalekém Prešově zabil v prosinci sedm lidí a jedna žena je stále nezvěstná. Dvanáctipatrový dům musel být po explozi zcela zbourán.