Francouzský lékař je podezřelý, že otrávil desítky pacientů. Podle kolegů chtěl být nepostradatelný

Renomovaný anesteziolog z východofrancouzského Besanconu, který je podezřelý z úmyslného otrávení sedmi pacientů, z nichž dva zemřeli, může mít podle vyšetřovatelů na svědomí další oběti. Od roku 2017 byl vyšetřován na svobodě a nesměl vykonávat své povolání, od úterý je kvůli novým případům ve vazbě. Píše o tom francouzský tisk.

Zdroj: ČTK/PICTURE ALLIANCE Autor: Klaus Ohlenschläger

Sedmačtyřicetiletý Frédéric Péchier je podezřelý, že mezi lety 2008 až 2017 během nekomplikovaných zákroků na dvou soukromých klinikách otrávil sedm pacientů ve věku 37 až 53 let.

Podle vyšetřovatelů záměrně podal pacientům svých kolegů potenciálně smrtelnou dávku anestetik nebo chloridu draselného, což vedlo k zástavám srdce. Péchier to popírá.

Případů mohlo být více

Jeden z kolegů lékaře francouzskému tisku sdělil, že motivem anesteziologa mohlo být dokázat, jak je dobrý a nepostradatelný, protože kvůli náhlým „komplikacím“ ho vzápětí volali na konzultaci.

Policie během dvou let vyšetřování dospěla k závěru, že muž by mohl mít na svědomí dalších asi 40 případů, z nichž 15 podle deníku Le Parisien skončilo úmrtím pacienta.