Případ úmrtí Roma v žatecké pizzerii policie odložila. Zemřel na selhání organismu

Policie ukončila vyšetřování případu úmrtí mladého Roma v žatecké pizzerii. Podezření na usmrcení z nedbalosti se podle kriminalistů neprokázalo a případ se odkládá. Mladík podle závěrů policie nezemřel cizím zaviněním, ale na selhání organismu. Rodina se proti rozhodnutí odvolá.

Pietní místo v Žatci za zemřelého šestadvacetiletého Roma
Zdroj: ČT24

„Případ byl odložen. Ve věci nejde o podezření z trestného činu a není na místě vyřídit věc jinak,“ uvedla krajská policejní mluvčí Šárka Poláčková. Příčinu smrti mladého muže odmítla říct. „Do nabytí právní moci usnesení nebudeme poskytovat žádné další informace,“ dodala.

Neštěstí, na jehož konci zůstal mrtvý Rom, se odehrálo loni v polovině října. Pravděpodobně zdrogovaný muž přišel do místní pizzerie, kde podle svědků obtěžoval ženy. Zákazníci ho pak drželi do příjezdu policie. Mladík zřejmě zkolaboval a přes okamžitou první pomoc zemřel.

Případ vyvolal ve městě napětí. Na pietním shromáždění protestovalo asi 300 Romů, velká část jich pak šla k místu neštěstí. Majitel pizzerie i jeho zaměstnanci byli terčem výhrůžek. Lounský soud poslal na čtyři měsíce do vězení dvacetiletého Roma, který na sociální síti Facebook vyhrožoval zastřelením kuchaři, který v době incidentu nebyl vůbec v zaměstnání.

Pietní setkání za zemřelého Roma v Žatci
Zdroj: ČT24

Provozní manažer podniku už dříve popsal několik případů, kdy se objevila před restaurací skupina nadávajících. „Lidé se báli do práce, výhružky gradovaly,“ uvedl provozní.

Případy se zabývá policie. „Tam, kde je to prokázané, kde máme kamerové záznamy nebo svědecké důkazy nebo jiné důkazy, tak stíháme všechny, kteří vyhrožovali zaměstnancům pizzerie,“ řekl už dříve státní zástupce Jindřich Koželuh.