Na Colours of Ostrava dohlédnou desítky policistů. Uzavřou i pruh Místecké pro parkování

Policie při festivalu Colours of Ostrava, který se koná od středy do soboty, vyšle do ulic více policistů než loni. Každý den to bude stovka policistů z dopravních, pořádkových a protidrogových jednotek. Dalších šedesát strážníků bude mít v ulicích Městská policie Ostrava, řekl ředitel moravskoslezské policie Tomáš Kužel.

Video Dohled nad Colours of Ostrava
video

Colours of Ostrava změní rytmus celého města

Zvýšení počtu policistů vysvětlil větším dopravním omezením, které policie chystá. Počítá proto hlavně s větším množstvím dopravních policistů.

Policisté při festivalu uzavřou jeden pruh Místecké ulice, která sousedí s areálem. „Důvodem je větší bezpečnost návštěvníků odcházejících v nočních hodinách z areálu,“ uvedl Kužel, podle kterého se očekává návštěvnost okolo pětapadesáti tisíc lidí.

V uzavřeném jízdním pruhu ve směru na centrum budou moci zastavovat taxíky a auta, která budou vyzvedávat návštěvníky. Jeho uzavření pomůže i odjíždějícím autobusům.

Dopravní podnik posílí spoje. Autobusy zajedou až do Havířova

Na festival se připravuje také Dopravní podnik Ostrava, který při festivalu posílí některé tramvajové a autobusové linky. Počítá mimo jiné každý den s několika speciálními spoji, které budou přivážet a odvážet návštěvníky festivalu. Vedle toho budou vypraveny speciální autobusové linky zajišťující dopravu do stanových městeček.

Společnost Residomo, která v moravskoslezském regionu nabízí nájemní bydlení, pak zprostředkuje dopravu v noci z festivalu do Ostravy Poruby, Karviné, Orlové, Havířova a Frýdku-Místku. Místenka bude stát 20 korun. Vybrané finanční prostředky pak Nadační fond Residomo podle organizátorů festivalu zdvojnásobí a věnuje je na pomoc mládeži odcházející z dětských domovů pro usnadnění startu do života.

Čtyřdenní festival Colours of Ostrava se koná v industriálním areálu ostravských Dolních Vítkovic, kde na 21 venkovních i krytých scénách nabídne přes 350 programových bodů – koncertů, divadel, workshopů, diskusí, filmů i výtvarných akcí. Jednou z největších hvězd bude kapela N.E.R.D. nabízející kombinaci hip hopu, funky, rocku, R&B a elektroniky. Z jejích členů nejvíce poutá pozornost proslulý zpěvák a producent Pharrell Williams.