V Lipníku nad Bečvou projela lokomotiva na červenou. Vlaky dělilo od srážky sto metrů

Na trati proti jedoucímu nákladnímu vlaku se ve středu časně ráno ocitla v Lipníku nad Bečvou na Přerovsku lokomotiva, která projela na červenou. Při cestě poškodila výhybku. Podle mluvčího Drážní inspekce Martina Drápala strojvedoucí naštěstí včas zastavili, zraněn nikdo nebyl. Okolnosti nehody se vyšetřují.

Událost se stala ve 3:44, podle Drápala přímo v Lipníku nad Bečvou. „Lokomotiva jela na červenou a poškodila výhybku. Lokomotiva se poté ocitla na trati proti nákladnímu vlaku, strojvedoucí zastavili na vzdálenosti sto metrů od sebe. Je to bez zranění, ale bude zde hmotná škoda. V této chvíli probíhá vyšetřování,“ uvedl mluvčí Drážní inspekce.

Škoda byla vyčíslena na 200 000 korun.

Podobný případ vyšetřovala inspekce v Olomouckém kraji v srpnu, kdy na železničním koridoru nedaleko Olomouce projela vlaková souprava Pendolino návěstidlo zakazující jízdu. Vlak nouzově zastavil na železničním přejezdu nedaleko stanice Grygov.

Při srpnové nehodě nebyla ohrožena jiná vlaková souprava a nikdo nebyl zraněn. Cestují byli z Pendolina přesunuti do rychlíku.