Peklo na D1 u Brna končí. Od neděle bude dálnice plně průjezdná

Stavební práce na úseku dálnice D1 mezi Brnem a Vyškovem končí. Zítra silničáři odstraní poslední zátarasy ve středním dělicím pásu. Opravená dálnice tak bude v tomto úseku po letech od neděle průjezdná bez omezení.

Ilustrační foto
Zdroj: ČTK Autor: Pavel Němeček

Rekonstrukce této části D1 v obou směrech začala v roce 2012, kdy silničáři opravili první úsek. Dalších devět následovalo v letech 2013, 2014 a 2015.

Zítra celý den budou silničáři mezi 204. a 210. kilometrem odstraňovat zátarasy ve středním dělicím pásu. Dopravu proto svedou jen do jednoho pruhu.

Omezení rychlosti kvůli dodělávkám

Od neděle by už měla být dálnice v tomto místě plně průjezdná. Pouze na některých místech ještě zůstane na několik dnů omezení rychlosti na 80 kilometrů v hodině kvůli dodělávkám.

Na tomto úseku D1 se většinu času od března jezdilo ve dvou zúžených pruzích. V červnu pak byla dálnice ve směru na Brno průjezdná pouze jedním jízdním pruhem. V té době auta ucpala i všechny objízdné trasy a čekání se prodlužovala i na více než hodinu.

Video Zprávy ve 12
video

Končí kritická uzavírka na D1

Podle aplikace Waze nejdelší kolona v tomto místě měřila 14,8 kilometru, celkem jich tady bylo 302. Průměrná kolona měla okolo pěti kilometrů, průměrný čas zdržení činil 14 minut a průměrná rychlost nepřesáhla třicet kilometrů v hodině.

V červenci končí i další uzavírky

Policisté řešili v daném úseku od 14. do 23. června šest dopravních nehod.

Červenec by měl být i posledním měsícem, kdy budou probíhat práce na jednom ze sedmi aktuálně modernizovaných úseků dálnice D1 mezi Prahou a Brnem. Plně průjezdný by měl být na přelomu července a srpna úsek Velká Bíteš – Devět křížů.