Plzeňská rada odvolala šéfa Správy veřejného statku města Plzně

Plzeň - Rada města Plzeň odvolala z funkce dlouholetého šéfa Správy veřejného statku Stanislava Lišku. Prý dostatečně nespolupracoval a choval se arogantně. Postoj radních vyvolal vlnu nevole u opoziční ČSSD. Stanislav Liška, který z funkce odchází po 13 letech, se o tom, že končí, dozvěděl z médií.

Odvolání šéfa správy statku navrhl náměstek plzeňského primátora Petr Rund (ODS). Svůj krok zdůvodnil tím, že Liška s magistrátem nespolupracoval podle jeho představ. Primátor Plzně Pavel Rödl (ODS) dodal, že resortní náměstek má právo iniciovat personální změny ve svém resortu. Odvolaný Stanislav Liška se však vyjádřil, že s ním odvolání nikdo neprojednával.

Radní Helena Matoušová (ODS), pod kterou správa statku spadá, návrh na odvolání podpořila. S prací Stanislava Lišky nebyla delší dobu spokojená, jeho chování prý bylo nestandardní. Zastupitelé opoziční ČSSD postup rady kritizují, mezi nimi například i senátor Jiří Bis (ČSSD). Stanislav Liška je podle nich jeden z nejschopnějších lidí v Plzni.

Předseda kontrolního výboru městské rady Milan Chovanec (ČSSD) je překvapen, že město nepočkalo na výsledky šetření kontrolního výboru. Stanislav Liška si myslí, že celou záležitost šlo vyřídit serióznějším způsobem. Na Správě veřejného statku města Plzně pracuje zhruba 140 lidí a je tak vůbec největší příspěvkovou organizací města.