Na nepovoleném trhu v Karlových Varech se dál prodává

Karlovy Vary - Karlovarský magistrát už v červnu zakázal burzu, která je každou neděli na stadionu AC Start. Na rušné akce si podle radních stěžovali lidé z okolí. Proto nabídl prodejcům dvě jiná místa. Ti se ale dál scházejí na stadionu. AC Start obviňuje magistrát, že škodí sportu. Z nájemného od prodejců prý financuje svoji činnost.

Městská policie už dva měsíce marně přesvědčuje prodejce, aby se přestěhovali na náhradní burzy. Ti zatím odolávají a dál prodávají na zakázaném místě a riskují pokuty. K dnešku pozvali strážníci ke správnímu řízení už jedenasedmdesát prodejců. Jan Kopál, mluvčí karlovarského magistrátu, říká: „Prodejci na radu provozovatele dřívější burzy odmítli zaplatit pokutu v blokovém řízení, která je do 1000 korun, a raději riskují to, že nechali předat přestupek do správního řízení, kde jsou pokuty řádově vyšší.“ AC Start ale najalo právníka, který se za ně bude proti sankcím odvolávat. 

Lidé z vedení atletického oddílu jsou přesvědčeni, že právo je na jejich straně a mohou tak nadále na stadionu provozovat burzu. Odvolali se ke krajskému úřadu. Ten ale potvrdil rozhodnutí magistrátu. Teď se připravuje odvolání na ministerstvo vnitra. V záloze má AC Start ještě podnět na Úřad pro ochranu hospodářské soutěže, případně na evropské instituce. 

Video Reportáž Zdeňka Soukupa
video

Reportáž Zdeňka Soukupa

Namísto zakázané burzy na stadionu AC Start město vyčlenilo dvě nová oficiální tržní místa. Ta ale zatím zejí prázdnotou. U dolního nádraží bylo jen 7 prodejců a žádný nakupující a v bývalé hokejové hale dokonce neprodával vůbec nikdo.