Zástupci Karlovarského kraje, i když byli na jednání pozváni, se ho nezúčastnili. Hejtman Josef Novotný (ČSSD) dnes ale řekl, že o žádné schůzce nevěděl. „To mě moc mrzí, určitě bych se takového jednání zúčastnil,“ poznamenal. Pronájem nemocnic je podle něj na dlouhou debatu a není to věc, která by se stihla v nějakém rychlém termínu: „Za zásadní považuji shodu všech subjektů, kterých se tato záležitost týká. Tedy krajské koalice ČSSD a KSČM, lékařů z nemocnic i zástupců radnic ve městech, kde nemocnice jsou.“ Odmítl zároveň kritiku, že jednání není transparentní. Dnes například debatoval o budoucnosti nemocnice s karlovarským primátorem. Dodal také, že chápe některé lékaře, kterým se případný nájem nemusí líbit: „Určitě by se ale v nemocnici zavedl mnohem větší pořádek.“
Lékaři ani jejich odborové organizace ovšem nemají o současných aktivitách kraje mířících k pronájmu nemocnic žádné informace, uvedl člen představenstva České lékařské komory a karlovarský lékař Karel Moravec. Konstatoval, že by se tomu patrně obecně nebránil, je to však podmíněno naprosto transparentním postupem krajské reprezentace: „A to se neděje. Privatizovat se přitom snaží levice, která to v programu nemá.“

Telefonát Antonína Bruštíka
Jako řešení současné komplikované situace v krajském zdravotnictví navrhli lékaři z Karlových Varů cestu, která by ji mohla do jisté míry řešit. Podle Brázdila by měla vzniknout v ČR páteřní síť krajských nemocnic, kterou by řídilo a kontrolovalo ministerstvo zdravotnictví, nikoliv kraj. Lékaři tvrdí, že snaha o pronájem nemocnic je jen prvním krokem k jejich další privatizaci a převodu na nové vlastníky.
Kraj už začátkem roku pronajal nemocnici v Sokolově, tam nyní žádný lékař výpovědí nehrozí. Poukazuje na to i krajský radní pro zdravotnictví Václav Larva, který je zastáncem pronájmu nemocnice. Krajští radní ale v tomto ohledu jednotní nejsou. Odboráři se navíc obávají, že by se pronájmem zhoršila dostupnost lékařské péče.