Přehrajte si v iVysílání: Jiřina Bohdalová v němé grotesce, Televarieté i na stopě zločinu

Jiřina Bohdalová ztvárnila na obrazovce desítky rolí. Objevila se v dramatických inscenacích, pohádkách, televizních komediích i kriminálních příbězích. A účinkovala samozřejmě i v zábavních pořadech, v čele s Televarieté. Připomeňte si, u příležitosti hereččiných devadesátin, které slaví 3. května, šíři jejího talentu prostřednictvím videí z televizního archivu. Jak těch často reprízovaných, tak těch, která zas tak známá nejsou. Devadesátiny Jiřiny Bohdalové také připomíná Česká televize ve svém programu.

 

Přihlaste své televizory (1956). Miloš Kopecký, Jiřina Bohdalová a Stella Zázvorková v němé grotesce s návodem, jak si načerno (ne)napíchnout televizní signál. Adresovaná byla neplatičům televizních poplatků.

Video Přihlaste své televizory
video

Přihlaste své televizory

Čertouská poudačka (1966), režie: Miloslav Zachata. Josef Bek a Jiřina Bohdalová v podkrkonošské pohádce o kapelníkovi, který pro úspěch upsal čertu duši, a o chytré dívce, která čerty přelstila.

Video Čertouská poudačka
video

Čertouská poudačka

Fantom operety (1970), režie: Zdeněk Podskalský. Jiřina Bohdalová a Lubomír Lipský v zábavné parodii na operety třicátých let.

Taková normální rodinka (1971), režie: Jaroslav Dudek. Do rodinky, kde rozhodně nikdo není normální, zapadla i Jiřina Bohdalová. V díle s názvem Výročí se přišla domoci svého práva na alimenty.

Video Taková normální rodinka - Výročí
video

Taková normální rodinka: Výročí

Tetička za všechny peníze (1973), režie: Petr Shulhoff. V malé televizní komedii o podnikavé tetičce, která by se ráda vdávala, se sešly velké herecké hvězdy. Kromě Jiřiny Bohdalové také Vladimír Menšík nebo Jan Libíček.

Video Tetička za všechny peníze
video

Tetička za všechny peníze

Štafle (1974), režie: Viktor Dusil. Jiřina Bohdalová a Vladimír Menšík v situační komedii o manželích uvězněných v bytě.

Video Štafle
video

Štafle

Chalupáři (1975). V oblíbeném seriálu „dva chlapy v chalupě“, tedy Jiřího Sováka a Josefa Kemra, doplňovala i sousedka Fuchsová v podání Jiřiny Bohdalové.

Video Chalupáři - Náhradník
video

Chalupáři: Náhradník

Parádní číslo (1977), režie: Jiří Krejčík. Jiří Lábus a Jiřina Bohdalová v situační komedii o manželských vztazích.

Video Parádní číslo
video

Parádní číslo

Lakovka (1980), režie: Jaroslav Dudek. Co všechno může způsobit jedna bota na hasičském bále? Komedie s Jiřinou Bohdalovou, Jiřím Sovákem, Stellou Zázvorkovou nebo Milenou Steinmasslovou.

Video Lakovka
video

Lakovka

Rumburak (1984), režie: Václav Vorlíček. Dvoudílný film sleduje osudy čaroděje ze seriálu Arabela. Jiřina Bohdalová si v pohádkovém snímku zahrála učitelku zpěvu.

Video Rumburak - Život ve věži
video

Rumburak: Život ve věži

Španělská paradentóza (1986), režie: František Filip. Petr Nárožný jako staromládenecký zubař a Jiřina Bohdalová coby svérázná zdravotní sestra.

Video Španělská paradentóza
video

Španělská paradentóza

Utopím si ho sám (1989), režie: František Filip. Jiřina Bohdalová si zahrála i v komediálním příběhu o protikladnosti povah, v němž se setkali Vlastimil Brodský a Miloš Kopecký.

Video Utopím si ho sám
video

Utopím si ho sám

Útěk ze seriálu (1989), režie: Hynek Bočan. Ztřeštěné komedie o tom, jak se příběh fiktivní postavy může promíchat se skutečným životem jejího hereckého představitele.

Video Útěk ze seriálu
video

Útěk ze seriálu

Přítelkyně z domu smutku (1992), režie: Hynek Bočan. Jiřina Bohdalová v čtyřdílném filmu podle stejnojmenného románu Evy Kantůrkové, inspirovaného jejími vlastními zkušenostmi politické vězeňkyně.

Nadměrné maličkosti: Podfuk (2004), režie: František Filip. Miroslav Donutil, Pavel Zedníček a Jiřina Bohdalová v komedii o dvou „podnikatelích“ v oboru uzavírání manželství.

Video Nadměrné maličkosti - Podfuk
video

Nadměrné maličkosti: Podfuk

Poklad na Sovím hrádku (2004), režie: Zdeněk Zelenka. Jiřina Bohdalová jako hodná babička pomáhá dětem proti chamtivé vévodkyni, kterou si v této pohádce zahrála hereččina dcera Simona Stašová.

Video Poklad na Sovím hrádku
video

Poklad na Sovím hrádku

Zastřený hlas (2006), režie: Viktor Polesný. Krimipříběh o rodičích, kteří podezírají svou dceru, že si telefonuje s vrahem. V hlavních rolích Miroslav Etzler a Vilma Cibulková.

Video Zastřený hlas
video

Zastřený hlas

Ach, ty vraždy! (2010–2012), režie: Zdeněk Zelenka. Jiřina Bohdalová coby svérázná advokátka na penzi, jež se nebojí zločinců ani převleků.

Každý milion dobrý (2016), režie: Zdeněk Zelenka. Jiřina Bohdalová v roli majitelky prosperující firmy, která se stane obětí neprosperujících rodinných vztahů.

Video Každý milion dobrý
video

Každý milion dobrý

Klec (2019), režie: Jiří Strach. Jiřina Bohdalová a Kryštof Hádek v psychologickém dramatu s prvky thrilleru o nečekaném setkání staré opuštěné ženy a mladíka, jenž o sobě tvrdí, že je jejím vzdáleným příbuzným.

Video Klec (film)
video

Klec

Scénky z Televarieté i historky z Všechnopárty

Televarieté. Co se stane, když osamělá žena odpoví na inzerát postaršího muže, značka: Honem domů? Výběr scének připomíná to nejlepší z oblíbeného revuálního pořadu.

Video Televarieté
video

Televarieté

Na plovárně (2001). Jiřinu Bohdalovou ve svém pořadu zpovídá Marek Eben.

Video Na plovárně - Jiřina Bohdalová
video

Na plovárně s Jiřinou Bohdalovou

Za oponou s Jiřinou (2006). Svérázný inspicient Karel Šíp uvádí herečku Jiřinu Bohdalovou a její hosty v pořadu plném scének, humoru i písniček.

Video Za oponou - Za oponou s Jiřinou
video

Za oponou s Jiřinou

Všechnopárty. Jiřina Bohdalová byla také několikrát hostem v talk show Všechnopárty. Pozvání Karla Šípa přijala v letech 2008, 2012 a 2015.

Video Všechnopárty
video

Všechnopárty (2008)

Všechnopárty (2008)

Všechnopárty (2012)

Všechnopárty (2015)

Dárkový koš pro Jiřinu (2016). Zábavní střihový pořad vznikl jako dárek k 85. narozeninám Jiřiny Bohdalové. Průvodcem je Martin Dejdar.

Video Dárkový koš pro Jiřinu
video

Dárkový koš pro Jiřinu