Krutá nevěra: Kukura a Stašová opět loví vetřelce

Brno - Druhý film z triptychu Vetřelci a lovci s názvem Krutá nevěra dotočil v těchto dnech v brněnském studiu České televize režisér Filip Renč. První z trojice, detektivka Zrozen bez porodu se Simonou Stašovou a Jurajem Kukurou v hlavních rolích, měla na televizní obrazovce premiéru na jaře 2010. Oba uvedení herci se objeví i v Kruté nevěře, do dalších rolí režisér obsadil Václava Jiráčka, Tatianu Vilhelmovou, Gabrielu Štefanovou nebo Michaela Dlouhého. Závěrečný snímek triptychu, nazvaný Užij si se psem, se bude natáčet v únoru a březnu 2011.

Krutá nevěra začíná šťastně. Manželé Petr a Jana Roubalovi (Václav Jiráček a Tatiana Vilhelmová) jsou dva roky svoji a čekají první dítě. Do jejich idylky však zasáhne nečekaná rána: těhotná Jana najde jednoho dne v poště obálku, z níž se vysypou snímky kompromitující jejího manžela při erotických hrátkách s atraktivní Markétou Tichou (Gabriela Štefanová).

ZROZEN BEZ PORODU: Že po mně jdou, neznamená, že jsem paranoidní

Jana se zhroutí, předloží obsah obálky Petrovi. Ten se jí nešťastně svěří s celou historkou. Jak se seznámil  při brouzdání po internetu s jednou ženou, jak se s ní ze zvědavosti sešel, a protože mu dávala najevo, že ji okouzlil, nakonec jí i podlehl. Jenže krátce poté ho Markéta seznámila na schůzce v kavárně s dalšími lidmi, muži i ženami, kteří mu oznámili, že se stal obětí jejich hry. Vše od začátku zinscenovali. Jsou totiž parta, která se baví neštěstím druhých. Rozvracení vztahů jiných je jejich soukromou reality show…

Rozrušená Jana potratí a uzavře se před celým světem. V tomto okamžiku vstupuje do hry už z prvního dílu (Zrozen bez porodu) známá zdravotní sestra Věra Podlipná (Simona Stašová) a také záhadný doktor Zahálka (Juraj Kukura). Přesvědčí zoufalou Janu, aby se svými „vetřelci“ bojovala. Zahálkův důmyslný plán pomsty počítá i s manželem atraktivní Markéty, bohatým obchodníkem Danielem Tichým (Michal Dlouhý). 

Krutá nevěra je druhým ze tří filmů režiséra Filipa Renče, který je součástí triptychu Vetřelci a lovci. Všechny příběhy mají reálný základ a jsou inspirovány poměrně novým typem kriminality. "Na bohaté scéně zločinu a lidské špíny obecně přibyla další sorta lidí,„ vysvětlil scénárista Josef Klíma, “vniknou potají do cizích životů jako paraziti a postupně svého nositele zahubí, ať už finančně či přímo fyzicky."

Táňa Vilhelmová v televizním filmu Krutá nevěra
Táňa Vilhelmová v televizním filmu Krutá nevěra
Více fotek
  • Táňa Vilhelmová v televizním filmu Krutá nevěra autor: Jef Kratochvil, zdroj: ČT http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/23/2211/221064.jpg
  • Krutá nevěra autor: Jef Kratochvil, zdroj: ČT http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/23/2211/221060.jpg
  • Krutá nevěra autor: Jef Kratochvil, zdroj: ČT http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/23/2211/221062.jpg
  • Krutá nevěra autor: Jef Kratochvil, zdroj: ČT http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/23/2211/221059.jpg