Skupina PPF se za pololetí propadla do ztráty deset miliard korun

Skupina PPF v prvním pololetí letošního roku spadla do ztráty 10,32 miliardy korun (384 milionů eur). Ve stejném období loňského roku však vydělala 15,4 miliardy korun (573 milionů eur). PPF ovládá nejbohatší Čech Petr Kellner. 

„Je to nominálně velké číslo, ale je třeba ho vidět v kontextu. Loňský zisk celé PPF činil jednu miliardu eur, kumulovaně jsme za posledních pět let vydělali asi čtyři miliardy eur. Podstata tkví v tom, že všechny tyhle peníze zůstávají ve skupině, nikam se neztrácejí,“ komentovala před časem výsledky finanční ředitelka PPF Kateřina Jirásková.

Celková aktiva skupiny se meziročně snížila o pět miliard eur na 44 miliard eur (1,18 bilionu korun).

Portfolio PPF zahrnuje Home Credit, PPF banku, Air Bank a Zonky, ClearBank (bankovnictví), Cetin, O2, Telenor CEE (telekomunikace), CME (média), PPF Real Estate Holding (reality), Sotio, Cytune Pharma, Autolus Therapeutics (biotechnologie), Škoda Transportation a Temsa (dopravní strojírenství), Mall Group a Heureka (e-commerce), PPF Life Insurance (pojišťovnictví), PPF Art (aktivity v oblasti kultury a umění) nebo Bestsport (vlastník pražské O2 areny a O2 universum). Do skupiny patří také firma CzechToll, provozovatel mýta v ČR.

Skupina PPF investuje do řady odvětví od finančních služeb přes telekomunikace, média, biotechnologie, nemovitosti až po strojírenství.

Působí v Evropě, Asii a Severní Americe, celosvětově zaměstnává 98 tisíc lidí. Společnosti PPF v České republice evidovaly koncem letošního června zhruba 14 tisíc zaměstnanců. Bilanční suma skupiny PPF na konci loňského roku byla 48,6 miliardy eur, což je velmi podobné číslo jako příjmy českého státního rozpočtu.