Silnicím na Vysočině chybí vodorovné dopravní značení, silničáři ho nestíhají obnovovat

Mnoha silnicím na Vysočině chybí vodorovné dopravní značení. Je buď špinavé, nebo po letech bez údržby vybledlé, a tedy nefunkční. Podle dopravních expertů jsou takové silnice hlavně v noci a za snížené viditelnosti velmi nebezpečné.

Příprava dopravního značení
Zdroj: ČT24

Značení silnic bílými čárami je podle expertů klíčovým prvkem bezpečnosti. „Řidič ho má v zorném poli, dobře ho vidí, značení ho vede a informuje. Pokud je znečištěné nebo málo viditelné, je to už problém,“ uvedla krajská koordinátorka bezpečnosti pro Kraj Vysočina Míla Vojtová z BESIPu.

Silničáři na Vysočině zatím nestíhají obnovovat značení častěji než v průměru jednou za pět let. Na frekventované silnici přitom nemusí čára vydržet ani dva roky. Po upozornění policie však silničáři čáry opravují.

Video Události
video

Silnicím na Vysočině chybí vodorovné dopravní značení

„Na tyto výzvy okamžitě reagujeme a ta lajnovačka je okamžitě k dispozici po celý rok,“ řekl výrobní náměstek ředitele Krajské správy a údržby silnic Julius Janeba. Ročně silničáři na Vysočině obnovují asi pět set kilometrů vodorovného dopravního značení. Více zatím nestíhají, značení tak nejčastěji chybí na silnicích třetí třídy.