Z Martina Peciny bude vítkovický ředitel

Ostrava - Poslanec ČSSD a bývalý ministr vnitra Martin Pecina nastoupí jako vrcholný manažer ve společnosti Vítkovice Holding zastřešující strojírenskou skupinu Vítkovice Machinery Group. Od 4. dubna bude generálním ředitelem dceřiné firmy Vítkovice NP (Nuclear Power), která se zabývá projekty obnovy a modernizace kapacit výroby zařízení pro atomové elektrárny. Pecina o víkendu prohlásil, že kvůli nesouhlasu se současnou politikou strany vůči koaliční vládě ODS, TOP 09 a VV složí v dubnu poslanecký mandát. Vadí mu také, že s ním nový předseda ČSSD Bohuslav Sobotka údajně nechce spolupracovat.

Pecina po sjezdu sociálních demokratů a volbě nového vedení strany řekl, že odejde ze sněmovny zřejmě na dubnové schůzi. Členem ČSSD zůstane. „Pan Sobotka mě odmítl kamkoli angažovat, vyhodil mě z politického grémia, z předsednictva, tam, kde jsem byl za Jiřího Paroubka,“ uvedl Pecina, který byl v úřednické vládě Jana Fischera ministrem vnitra. Soudí, že pro něj není v sociální demokracii pod Sobotkovým vedením místo „Abych jenom seděl ve sněmovně a koukal, to je asi zbytečné,“ dodal Pecina.

Místopředseda ČSSD Zdeněk Škromach nedávno v pořadu ČT24 Interview prohlásil, že Pecinovi práce poslance příliš nevyhovovala. Sobotka v reakci na Pecinovo rozhodnutí Pecinu označil za člověka, jemuž bytostně vyhovuje exekutiva. „Jak znám Martina Pecinu, příliš to zřejmě nesouvisí s politikou… Ale pro sebe bude hledat nové životní uplatnění,“ uvedl k jeho plánovanému odchodu z parlamentu Sobotka.

Vítkovice NP nyní propojí veškeré aktivity směřující do oboru jaderného strojírenství a energetiky ve skupině Vítkovice Machinery Group. „Vedle projektů, které skupina má v tuzemsku, na Slovensku, v Indii a Rusku, se bude firma v čele s Pecinou podílet na jednáních se všemi zvažovanými dodavateli pro dostavbu Jaderné elektrárny Temelín,“ uvedla mluvčí holdingu Eva Kijonková.