V Brně došlo k potyčkám mezi studenty a přívrženci DSSS

Brno – Menšími potyčkami mezi přívrženci extremistické DSSS a studenty skončily dvě na sobě nezávislé demonstrace v Brně. Zatímco asi 50 extremistů poslouchalo řečníky u lázní na Nových Sadech, z Denisových sadů se blížilo odhadem více než 500 studentů. Policisté je pustili i přes křižovatku Nádražní a Husovy až k lázním, kde studenti provolávali antifašistická hesla.

Policisté zasáhli až ve chvíli, kdy se k sobě obě skupiny nebezpečně přiblížily na několik metrů a agresivnější jedinci vbíhali do skupiny protivníků. Nakonec se podařilo policistům v zárodku hrozící konflikt zažehnat. „Zadrželi jsme zatím jednoho mladíka z řad studentů a předvedli k výslechu, protože zranil příslušníka dělnické strany. Opatření však zatím trvají, i když se situace uklidňuje,“ uvedla mluvčí jihomoravských policistů Andrea Straková. Policie vytlačila neonacisty k hotelu Grand a studenti šli od nádraží ještě na náměstí Svobody, odkud se před 16:00 postupně rozcházeli.

Studentskou demonstraci na podporu demokracie a odmítnutí totalitních režimů svolalo hnutí Listopadem to nekončí na Komenského náměstí k soše T. G. Masaryka. Studenti protestovali proti programu Dělnické strany sociální spravedlnosti (DSSS). Ta v téže době svolala shromáždění na Malinovského náměstí, kde řečnil její předseda Tomáš Vandas.

V Brně se střetli studenti se sympatizanty dělnické mládeže (zdroj: ČT24)