Řemeslníci v Břeclavi zabednili opuštěný pavilon miniatur

Břeclav - Novou atrakci, pavilon s miniaturami nejzajímavějších staveb Lednicko-valtického areálu, otevřeli v Břeclavi na podzim. Miniatury se ale v otevřené stavbě staly častým terčem vandalů, kteří je začali rozkrádat. Vedení města kvůli tomu nechalo makety přestěhovat. Dnes na místo nastoupili řemeslníci s vrtačkami a pavilon provizorně zabednili. Co s ním bude dál, se zatím neví.

Otevřený pavilon v jednom z břeclavských parků za několik milionů korun nechalo postavit bývalé vedení radnice. Stačilo sotva pár dnů a z miniatury lednického zámku zmizelo pár sošek, z valtického zámku zase někdo odloupl komín a korouhvičku. Škody rychle narůstaly, radní se proto rozhodli nechat miniatury odvézt.

Na řadu přišla také otázka, co se samotným pavilonem. Břeclav na jeho hlídání před dalšími útoky vandalů vynaložila nemalé peníze. Na rozhodnutí, co z něj nakonec bude, si pavilon bude muset počkat zabedněný deskami z dřevotřísky.

Výběr redakce

Aktuálně z rubriky Archiv

Válka na Blízkém východě minutu po minutě: říjen 2023

1. 12. 2023

Za smrt pacientky ve zlínské nemocnici může personál, konkrétního viníka ale policisté nenašli

Krajská nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně pochybila při endoskopickém výkonu, po kterém jedna pacientka zemřela a jedna byla těžce zraněna. Podle policie selhal zdravotnický personál, když zaměnil sterilní látku za desinfekci. Konkrétního viníka se ale nepodařilo najít a kriminalisté tak případ odložili. Informovala o tom mluvčí zlínské policie Monika Kozumplíková. Nemocnice je v současnosti vyšetřována také kvůli nákaze pacientů a personálu salmonelózou – celkem onemocnělo 68 lidí.
16. 1. 2020

Před 30 lety se snídalo u Mitterranda. Husák musel počkat, přednost dostal Havel

Za tradiční prvenství Francoise Mitterranda bývá považován fakt, že se stal prvním socialistickým prezidentem v dějinách Francie. Výrazná osobnost evropské politiky 20. století má ovšem význam i pro dějiny české, potažmo československé – Mitterrand byl totiž prvním západním státníkem, který před rokem 1989 jednal s představiteli tuzemského disentu, a postavil je tak téměř na roveň Husákovy a Jakešovy nomenklatury.
9. 12. 2018

Ferdinand Peroutka. Muž střední cesty, kterou zavály dějiny

Novinář Ferdinand Peroutka, nejzvučnější hlas české názorové publicistiky 20. století a břitký kritik nacistické i komunistické totality, označil svého předchůdce Karla Havlíčka Borovského v dobrém slova smyslu za muže střední cesty. On sám jím byl také - jen mu ji zavály dějiny. Od jeho smrti právě uplynulo čtyřicet let.
25. 2. 2015Aktualizováno20. 4. 2018
Načítání...