Poslanec David Šeich přišel podruhé o řidičák. Po dálnici jel rychlostí 200 km/h

Brno - Poslanec David Šeich má další problém s policií. Předseda okresního sdružení ODS Brno-venkov měl podle dostupných informací jet po dálnici D1 více než dvousetkilometrovou rychlostí a přijít tak o řidičský průkaz. Šeich už při tom před sedmi lety řídil pod vlivem alkoholu. V krvi měl tehdy téměř dvě a půl promile.

„Nevyužívám žádných výsad nebo imunit. Chci, aby se mnou bylo zacházeno, jako s každým jiným, kdo něco spáchá,“ prohlásil dnes poslanec David Šeich (ODS). Paradoxně to byl právě on, kdo v roce 2009 v poslanecké sněmovně navrhoval zvýšení rychlosti na dálnici na 160 kilometrů v hodině.

V létě loňského roku se měl poslanec řítit po dálnici D1 více než dvou set kilometrovou rychlostí. Prý se bál, že ho někdo sleduje, proto jel rychleji. V neoznačeném autě byla ale policie s rychlostním radarem. „Půl hodiny za mnou jel nějaký vůz, tak jsem na chvíli zrychlil,“ hájil se Šeich. Trestem mu měla být dvacetitisícová pokuta a zabavení řidičského průkazu. Na trase Brno - Praha dnes cestuje převážně autobusem nebo vlakem.

„Při své práci najezdím sto tisíc kilometrů ročně. V situaci, kdy člověk tráví na D1 a za volantem polovinu svého pracovního času, jsem rychlost překročil,“ připustil Šeich, kterému řidičský průkaz vzali před týdnem.

Měření rychlosti
Měření rychlosti

Dalším paradoxem je fakt, že David Šeich navrhoval také zákon, aby měl každý řidič v autě alkoholtester. Sám přitom před sedmi lety řídil opilý. „Měl vratkou chůzi a bylo evidentně poznat, že požil alkoholické nápoje. Proto ho strážníci vyzvali, aby se podrobil orientační dechové zkoušce, při které nadýchal 2,4 promile,“ uvedla v roce 2006 mluvčí brněnské městské policie Denisa Kapitančiková.

V nočních hodinách měl tehdy poslanec vjet svým vozem do protisměru. Při kontrole strážníci zjistili, že řidič je na hranici střední a těžké opilosti. Ačkoliv nejprve dechovou zkoušku odmítl, později bych ochotný spolupracovat. I v tomto případě se Šeich následně vzdal své poslanecké imunity a čtrnáct měsíců nesměl usednout za volant.