Poslanec David Šeich přišel podruhé o řidičák. Po dálnici jel rychlostí 200 km/h

Brno - Poslanec David Šeich má další problém s policií. Předseda okresního sdružení ODS Brno-venkov měl podle dostupných informací jet po dálnici D1 více než dvousetkilometrovou rychlostí a přijít tak o řidičský průkaz. Šeich už při tom před sedmi lety řídil pod vlivem alkoholu. V krvi měl tehdy téměř dvě a půl promile.

„Nevyužívám žádných výsad nebo imunit. Chci, aby se mnou bylo zacházeno, jako s každým jiným, kdo něco spáchá,“ prohlásil dnes poslanec David Šeich (ODS). Paradoxně to byl právě on, kdo v roce 2009 v poslanecké sněmovně navrhoval zvýšení rychlosti na dálnici na 160 kilometrů v hodině.

V létě loňského roku se měl poslanec řítit po dálnici D1 více než dvou set kilometrovou rychlostí. Prý se bál, že ho někdo sleduje, proto jel rychleji. V neoznačeném autě byla ale policie s rychlostním radarem. „Půl hodiny za mnou jel nějaký vůz, tak jsem na chvíli zrychlil,“ hájil se Šeich. Trestem mu měla být dvacetitisícová pokuta a zabavení řidičského průkazu. Na trase Brno - Praha dnes cestuje převážně autobusem nebo vlakem.

„Při své práci najezdím sto tisíc kilometrů ročně. V situaci, kdy člověk tráví na D1 a za volantem polovinu svého pracovního času, jsem rychlost překročil,“ připustil Šeich, kterému řidičský průkaz vzali před týdnem.

Dalším paradoxem je fakt, že David Šeich navrhoval také zákon, aby měl každý řidič v autě alkoholtester. Sám přitom před sedmi lety řídil opilý. „Měl vratkou chůzi a bylo evidentně poznat, že požil alkoholické nápoje. Proto ho strážníci vyzvali, aby se podrobil orientační dechové zkoušce, při které nadýchal 2,4 promile,“ uvedla v roce 2006 mluvčí brněnské městské policie Denisa Kapitančiková.

V nočních hodinách měl tehdy poslanec vjet svým vozem do protisměru. Při kontrole strážníci zjistili, že řidič je na hranici střední a těžké opilosti. Ačkoliv nejprve dechovou zkoušku odmítl, později bych ochotný spolupracovat. I v tomto případě se Šeich následně vzdal své poslanecké imunity a čtrnáct měsíců nesměl usednout za volant.

Výběr redakce

Aktuálně z rubriky Archiv

Válka na Blízkém východě minutu po minutě: říjen 2023

1. 12. 2023

Za smrt pacientky ve zlínské nemocnici může personál, konkrétního viníka ale policisté nenašli

Krajská nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně pochybila při endoskopickém výkonu, po kterém jedna pacientka zemřela a jedna byla těžce zraněna. Podle policie selhal zdravotnický personál, když zaměnil sterilní látku za desinfekci. Konkrétního viníka se ale nepodařilo najít a kriminalisté tak případ odložili. Informovala o tom mluvčí zlínské policie Monika Kozumplíková. Nemocnice je v současnosti vyšetřována také kvůli nákaze pacientů a personálu salmonelózou – celkem onemocnělo 68 lidí.
16. 1. 2020

Před 30 lety se snídalo u Mitterranda. Husák musel počkat, přednost dostal Havel

Za tradiční prvenství Francoise Mitterranda bývá považován fakt, že se stal prvním socialistickým prezidentem v dějinách Francie. Výrazná osobnost evropské politiky 20. století má ovšem význam i pro dějiny české, potažmo československé – Mitterrand byl totiž prvním západním státníkem, který před rokem 1989 jednal s představiteli tuzemského disentu, a postavil je tak téměř na roveň Husákovy a Jakešovy nomenklatury.
9. 12. 2018

Ferdinand Peroutka. Muž střední cesty, kterou zavály dějiny

Novinář Ferdinand Peroutka, nejzvučnější hlas české názorové publicistiky 20. století a břitký kritik nacistické i komunistické totality, označil svého předchůdce Karla Havlíčka Borovského v dobrém slova smyslu za muže střední cesty. On sám jím byl také - jen mu ji zavály dějiny. Od jeho smrti právě uplynulo čtyřicet let.
25. 2. 2015Aktualizováno20. 4. 2018
Načítání...