V Kanadě havaroval autobus s juniorským týmem hokejistů. Zemřelo 15 lidí

Patnáct lidí přišlo o život a dalších 14 utrpělo zranění při srážce kamionu s autobusem převážejícím juniorský hokejový tým v kanadské provincii Saskatchewan. Nehoda se stala v pátek odpoledne místního času (asi v 01:00 SELČ v sobotu) na dálnici nedaleko města Tisdale.

Policie uzavřela dálnici v blízkosti nehody
Zdroj: ČTK/PA Autor: Matthew Smith

Autobus vezl hokejisty z týmu Humboldt Broncos, který hraje v saskatchewanské juniorské hokejové lize, na zápas s družstvem Nipawin Hawks. Cestovalo v něm 28 lidí včetně řidiče. Podle seznamu hráčů Humboldt Broncos za něj hrají mladíci ve věku od 16 do 21 let, uvedla britská BBC.

„Jsem v šoku stejně jako všichni ostatní,“ citují místní média prezidenta Humboldt Broncos Kevina Garingera. Připomněl, že díky tomu, že Humboldt má jen 6000 obyvatel, stejně jako mnoho dalších lidí zná všechny členy místního mládežnického hokejového klubu osobně. „Byla to katastrofa,“ řekl. „Autobus musel zvedat jeřáb.“

„Nedokážu si představit, co prožívají rodiče (jejichž děti se staly oběťmi nehody) a myslím na všechny v Humboldtu, kterých se tato tragédie dotkla,“ uvedl na svém účtu na Twitteru kanadský premiér Justin Trudeau.