Sexuální obtěžování na koncertě v Německu ohlásilo 26 dívek

Šestadvacet mladých Němek oznámilo, že se staly oběťmi sexuálního obtěžování během sobotního koncertu na festivalu u města Darmstadt. Podle policie je možné, že napadeno bylo více žen, než se doposud přihlásilo. Pachatelů bylo zřejmě deset, policie již několik mužů vyslechla.

Publikum na Schlossgrabenfestu v Darmstadtu
Zdroj: ČTK/imago stock&people

„V sobotu bohužel došlo na zcela zaplněném tanečním parketu v oblasti disko areálu k sexuálnímu obtěžování několika žen,“ popsala policie incident. Jak napsal německý Der Spiegel, scénář byl téměř vždy stejný: Muži obstoupili ženu a následně ji obtěžovali a osahávali. Žádná z obětí nebyla znásilněna.

Většina z šestadvaceti dívek, které oznámily sexuální napadení, byla ve věku mezi 16 a 25 lety, uvedl mluvčí darmstadtské policie Ferdinand Dergis. „Řekly nám, že podle jejich dojmu se jednalo o muže z jižní Asie,“ cituje Die Welt policejní zdroj. Podle deníku podalo oficiální oznámení zatím jen čtrnáct žen.

Vyslechnuto již bylo několik lidí. Policie v souvislosti s útoky zadržela tři Pakistánce, jeden z nich žil v Německu delší dobu, další dva se přistěhovali nedávno a byli žadateli o azyl. Vzhledem k nedostatku důkazů byli propuštěni.

Sobotního večerního koncertu na multižánrovém festivalu Schlossgrabenfest se zúčastnilo asi 80 tisíc lidí, celou akci, která probíhala od čtvrtka do neděle, navštívilo okolo 400 tisíc lidí.

/*json*/{"map":{"lat":50.97409202158412,"lng":10.934827708691394,"zoom":7,"mapTypeId":"hybrid"},"markers":[{"lat":49.89596137883285,"lng":8.651046752929688,"type":"1","description":"Darmstadt"}],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/

K podobným útokům došlo v zemi během silvestrovské noci. Kauza vzedmula nejen v Německu vlnu pobouření. Jen policie z Kolína nad Rýnem, kde bylo incidentů nejvíc, přijala přes tisíc trestních oznámení, z toho více než 400 kvůli činům sexuální povahy, včetně znásilnění.

Kolínský prokurátor uvedl, že většina podezřelých spadá do obecné kategorie uprchlíka. Je mezi nimi asi třicítka Maročanů a skoro stejný počet Alžířanů. Incidenty podobné těm v Kolíně nad Rýnem se odehrály v menší míře také v dalších německých městech. V zemi poté zesílilo volání po tvrdším přístupu k migrantům, kteří se prohřeší proti zákonu.