Asi pět tisíc Humalových stoupenců s vlajkami tančilo v centru Limy a skandovalo: „Humala prezident!“ Na shromáždění Fujimoriové se sešlo naproti tomu jen asi 200 lidí. Fujimoriová vyloučila, že by požadovala přepočítávání hlasů. V druhém kole prezidentských voleb rozhodovalo o budoucí hlavě státu asi dvacet milionů peruánských voličů. Poslední předvolební průzkumy dávaly oběma kandidátům prakticky rovnou šanci na vítězství.
V prvním kole v dubnu zvítězil Humala
Bývalý armádní důstojník Humala zvítězil v prvním kole voleb 10. dubna, Fujimoriová obsadila druhé místo se ztrátou osmi procentních bodů. Ke zvolení hned v prvním kole bylo zapotřebí získat nejméně padesát procent hlasů, na což žádný z kandidátů neměl naději. Fujimoriová od té doby vytrvale dotahovala v průzkumech na Humalu, kterého před měsícem dokonce předstihla o dva procentní body. Těsně před hlasováním ale opět zaostávala o pár desetin.
Pravicová politička je dcerou bývalého prezidenta Alberta Fujimoriho, který byl odsouzen za porušování lidských práv při potlačování levicové gerily v zemi, za korupci a za zneužívání moci. Keiko ale voliče ubezpečila, že v případě svého vítězství rozhodně neudělí svému otci milost. Hlavními tématy předvolební kampaně byl boj s chudobou, vzdělání, korupce či obchod s drogami - Peru reálně hrozí, že od Kolumbie převezme primát ve výrobě kokainu.
