O Velikonocích zpřístupní Povodí Moravy hráz Opatovické přehrady

Výhled na údolí řeky Malá Haná nebo na vodní plochu nádrže Opatovice. Takový zážitek nabídne po šesti letech Povodí Moravy. Mezi Velkým pátkem a Velikonočním pondělím otevře hráz Opatovické přehrady. Zatím jen na zkoušku.

Hráz Opatovické přehrady bude přístupná zatím jen čtyři dny
Zdroj: ČT24 Autor: ČT24

Opatovická přehrada je oblíbeným výletním místem. Z hráze je krásný výhled do okolí, vede tudy i cyklostezka. Hráz přehrady ale Povodí Moravy v roce 2010 uzavřelo. Jedním z důvodů byli právě turisté a vandalismus. „Návštěvníci se chovali nezpůsobile, zanechávali velké množství odpadků a ničili majetek zejména vodárenského zařízení,“ zdůvodnil uzavření přehrady generální ředitel Povodí Moravy Jan Hodovský.

Letecký pohled na Opatovickou přehradu
Zdroj: Povodí Moravy

Obyvatelé Vyškova a okolí usilovali o to, aby bylo místo zpřístupněné. Nakonec Povodí Moravy přesvědčili. Zkušebně otevře hráz na 4 dny. Jeho pracovníci budou kontrolovat, jak se tam lidé chovají, a to rozhodne, jestli bude otevřená natrvalo. „Věřím, že lidé si to uvědomí. Přehrada je zdrojem pitné vody a podle toho by se měli chovat,“ dodává Břetislav Usnul, místostarosta Vyškova (KDU-ČSL).