Muž, který střílel na auto a cisternu s pohonnými hmotami, možná ohrozil i další řidiče

Středočeští kriminalisté ve čtvrtek obvinili z pokusu o vraždu a obecného ohrožení pětatřicetiletého muže z Prahy, který podle nich střílel na osobní auto na silnici I/4 na Příbramsku. V Jihočeském kraji navíc zasáhl několika výstřely cisternu s pohonnými hmotami. Hrozí mu 15 až 20 let vězení nebo až výjimečný trest. Při incidentech nebyl nikdo zraněn.

Ilustrační foto

Zdroj: ČTK Autor: Václav Šálek

Policisté nevylučují, že muž mohl zasáhnout i další vozidla, proto žádají veřejnost o spolupráci. Pokud někdo zaznamenal ve středu mezi 5. a 10. hodinou mezi Prahou a Pískem střelbu na vozidlo nebo má sám poškozené auto od střelné zbraně, měl by vše oznámit na linku 158.

Kriminalisté už ve středu informovali o zadržení řidiče bílého BMW X1, který podle nich na Písecku vystřelil na řidiče škodovky a střílel i poblíž kostela Nejsvětější Trojice v Písku. Ve čtvrtek policisté upřesnili, že na osobní vůz Škoda Kodiaq střílel řidič BMW na silnici I/4 v katastru obce Zalužany, tedy ještě na území Středočeského kraje.

„S ohledem na místní a věcnou příslušnost proto jihočeští policisté postoupili případ do Středočeského kraje, kde se jím zabývají krajští kriminalisté. Ti také ve čtvrtek krátce po půlnoci zahájili proti pětatřicetiletému muži z Prahy trestní stíhání pro pokus zvlášť závažného zločinu vraždy spáchaného na dvou a více osobách,“ uvedla mluvčí středočeské policie Vlasta Suchánková.

Muž střílel i na cisternu s pohonnými hmotami

Muž na území Jihočeského kraje střílel podle policie ještě na cisternu převážející pohonné hmoty. Výstřely zasáhly jen vrchní plášť. Proto byl muž obviněn z dalšího, v tomto případě dokonaného trestného činu, a to z obecného ohrožení. Ve čtvrtek obviněného čekal výslech, přičemž potápěči zároveň pátrají v řece Otavě po zbrani, s níž střílel.

Kriminalisté pravděpodobně navrhnou pro obviněného vazbu, aby se nevyhýbal stíhání a trestnou činnost nemohl opakovat. V minulosti nebyl pravomocně odsouzen za žádný trestný čin.