Městští strážníci a hasiči zachraňovali berana z kanálu

Brno - Zatoulaného berana uvízlého v odkryté dva metry hluboké kanalizační šachtě, dnes krátce před desátou hodinou v Hájecké ulici zachraňovali městští strážníci a hasiči. Zvíře bylo nezraněné, ale vyplašené. Šachtu, do níž beran spadl, pak strážníci zajistili.  

 

„Strážníci vyslaní k prověření neobvyklého oznámení zjistili, že se u vozovky nacházel kulatý kanál, ve kterém zůstal uvězený v dvoumetrové hloubce dospělý beran. Strážníci postřehli, že zvíře bylo vyplašené, ale zjevně bez známek zranění,“ uvedla tisková mluvčí brněnské městské policie Denisa Kapitančíková.

V okolí Hájecké ulice hlídka našla i oplocenou zahradu plnou ovcí, z níž beran pravděpodobně utekl. K vyproštění berana hlídka přivolala hasiče, kteří vystrašené zvíře vytáhli ven z kanálu. Poté byl umístěn zpět do ohrady, která byla vzápětí zajištěna tak, aby se již žádné zvíře nevydalo na výlet po okolí.

„V době celé události se strážníkům zjištěného osmapadesátiletého majitele zvířat nepodařilo kontaktovat, ale budou se o to opakovaně pokoušet během dne. Hlídka městské policie zajistila šachtu, aby do ní nikdo nemohl spadnout a nedošlo k žádnému úrazu osob či zvířat,“ dodala Kapitančíková.