Cyklistům se otevře osmdesátikilometrová stezka podél Baťova kanálu

Východní Morava - Osmdesát kilometrů jízdy po rovině od Kroměříže až do Hodonína nabízí páteřní cyklostezka u Baťova kanálu. Po několikaleté postupné výstavbě lokálních úseků v jednotlivých obcích a mikroregionech teď cyklostezku propojili v jeden celek. Ve Zlínském kraji převládá asfaltový povrch, díky kterému je trasa vhodná i pro in-line bruslaře. V kraji Jihomoravském vede stezka převážně po málo frekventovaných místních komunikacích.

„Křížení všech silnic a železničních tratí je řešeno mimoúrovňově. Cyklostezka nabízí ideální spojení plavby s cykloturistikou. Návštěvníci si třeba mohou na kole vyjet na delší výlet jedním směrem a zpět se svézt výletní lodí, která je přizpůsobena pro přepravu kol. Nabízí se také možnost nalodit se i s kolem na hausbót a kombinovat plavbu s vyjížďkami nejen podél Baťova kanálu, ale i do okolí,“ uvedla ředitelka Centrály cestovního ruchu Východní Moravy Dana Daňová.

Oficiální otevření nové páteřní cyklostezky se odehraje v sobotu 24. dubna v 15 hodin ve Starém Městě. Cyklisté mohou přijet například z Kroměříže. Z tamního přístaviště se v 9.15 hodin ráno vydá na cestu početný hlavní peloton, pojedou v něm i sportovně založení představitelé obcí a kraje. Zájemci se mohou přidat i odpojit kdekoliv. Kdo však dojede až do Starého Města, získá bonus. „V Sokolovně bude připraven zábavný program s občerstvením a country kapelou, který potrvá až do večerních hodin. Všichni cyklisté si také ve Starém Městě mohou ještě zajet na prohlídku zdejšího Památníku Velké Moravy, který se v lednu po dvouleté rekonstrukci opět otevřel veřejnosti. V tento den bude přístupný pro účastníky pelotonu zdarma a potkáte tu i průvodce v dobových kostýmech Slovanů,“ doplnil Jiří Durďák, projektový manažer Sdružení obcí pro rozvoj Baťova kanálu.

Video Cyklisté budou mít novou trasu podél Baťova kanálu
video

Cyklisté budou mít novou trasu podél Baťova kanálu