Obchvat Otrokovic je krátce po otevření zpoplatněn

Otrokovice – Obchvat Otrokovic ulevil centru města od kamionové dopravy. Krátce po jeho otevření přišel šok – ministerstvo dopravy se rozhodlo obchvat stejně jako mnohé další zpoplatnit. Místní se obávají, že kamiony se vrátí zpátky do města. Vedení Otrokovic chce zpoplatnění ještě zvrátit. Poslalo na ministerstvo žádost, aby severovýchodní část obchvatu zůstala pro řidiče k užívání zdarma.

„Obáváme se zvýšení dopravní zátěže v centru města, zvýšení hlukové  zátěže i exhalací,“ zdůvodnil žádost místostarosta Otrokovic Milan Plesar (Nový Impuls pro Otrokovice).

„Úsek rychlostní silnice R55 kolem Otrokovic je po otevření napojený na zbytek dálniční sítě, proto se ministerstvo rozhodlo úsek zpoplatnit,“ uvedl Tomáš Ervín Dombrovský z tiskového odboru ministerstva dopravy.

Video Reportáž Filipa Zdražila
video

Reportáž Filipa Zdražila

Reportáž Filipa Zdražila

3.1.2011, Filip Zdražil ke zpoplatněné dálnici

Místostarosta Otrokovic Milan Plesar se zpoplatněním obchvatu nesouhlasí

Silnice R55 spojující Otrokovice s Hulínem byla slavnostně otevřena na začátku prosince a znamenala napojení na dálnici na D1. Radnice slibovala, že otevření tohoto úseku významně uleví dopravě v centru Otrokovic. Od 1. ledna 2011 na něj však auta bez dálniční známky nesmí a vedení radnice tvrdí, že ve městě už je nárůst dopravy patrný.