V Olešnici vybuchl plyn, majitel objektu byl popálen

Olešnice - V Olešnici na Blanensku vybuchl dnes dopoledne plyn v hospodářské budově rodinného domku. Při neštěstí byl zraněn devětašedesátiletý majitel objektu. Utrpěl popáleniny druhého stupně na třiceti procentech těla, s nimiž musel být převezen vrtulníkem do brněnské nemocnice. Z objektu zbyla ruina, podle předběžných odhadů ji bude nutné strhnout.

Zdroj: www.hzslk.cz Autor: HZS Libereckého kraje

Hasiči na místě zjistili, že explodovala třicetikilogramová propan-butanová láhev využívaná k vaření. Výbuch pravděpodobně zavinila technická závada na tomto zařízení, uvedl k neštěstí mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Haid. 

Exploze otřásla budovou kolem deváté hodiny ráno. Patrně jí předcházel dlouhodobý únik plynu z láhve. Výbuch nastal, když ráno do objektu vešel jeho majitel. Tlaková vlna jej odhodila několik metrů a zcela rozmetala přední zeď.

Stavení využívali obyvatelé rodinného domku jako letní kuchyni s dílnou, sklípkem a skladištěm. Škody dosud nebyly vyčísleny. „Hospodářská budova zůstala po výbuchu značně poškozená, proto byl na místo přivolán statik,“ uvedla mluvčí blanenské policie Iva Šebková.

Zdemolovaná přístavba po výbuchu plynu
Zdemolovaná přístavba po výbuchu plynu