Muzejní noc v Boskovicích byla ve znamení traktorů pro malé i velké

Boskovice - Boskovické muzeum si pro letošní ročník Muzejní noci, který proběhl včera, připravilo výstavu „Světla svítí, blinkry blikají“. Expozice představuje zemědělské stroje různého stáří. Jen jedinou noc v roce si návštěvníci mohli do vystavených exponátů sednout a zakroutit si volantem.

Dospělé čekala komentovaná prohlídka zemědělských strojů, nejvíce aktivit nabízel program pro děti. „Pro předškoláky a školáky jsme připravili takové běhací hry - mají za úkol najít v muzeu konkrétní značku traktoru nebo nějaký díl, ti úplně nejmenší třeba volant,“ příblížila ředitelka boskovického muzea Dagmar Hamalová. Poradit si museli také s jazykovými hrami - například vymyslet, jak vzniklo slovo traktor.

Pouze včera v noci si malí i velcí návštěvníci mohli všechny vyzkoušené exponáty osahat, posadit se do nich a zatočit si jejich velkým volantem.

Boskovické muzeum se do celostátní akce, při níž jsou kulturní instituce otevřené přes noc, zapojuje od roku 2008. Zaměřuje se především na propagaci regionu. Vloni muzeum v noci navštívily tři stovky lidí především z Boskovic a blízkého okolí.

Děti si mohly všechny exponáty samy vyzkoušet
Zdroj: ČT24
Autor: ČT24