Po Českobratrské v centru Ostravy už jezdí trolejbusy. Zatím na zkoušku

V Českobratrské ulici v centru Ostravy, která se od poloviny května opravuje a byla pro dopravu uzavřena, začal v pátek zkušební provoz městské hromadné dopravy. Vozy MHD tak mohou ulicí projíždět, ale nezastavují na zastávkách, sdělila mluvčí magistrátu Andrea Vojkovská.

Video Po Českobratrské v Ostravě už jezdí MHD
video

Po Českobratrské v Ostravě už jezdí MHD

„Od neděle 3. září začne jezdit po ulici městská hromadná doprava podle harmonogramu, ale stále nebudou využívány zastávky MHD,“ uvedla Vojkovská. Od neděle bude v obou směrech zprovozněna také ulice 30. dubna, která po dobu uzávěry sloužila jako objízdná trasa pro MHD.

„Pro individuální dopravu ale bude Českobratrská ulice i nadále uzavřena, a to až do 31. října. Práce budou pokračovat na chodnících a dalších zpevněných plochách,“ řekla Vojkovská. Práce na opravě silnice podle ní pokračují podle harmonogramu, a vše by tak mělo být hotovo nejpozději do konce listopadu.

„Nově se na ulici objeví záhonky s extenzivními trvalkovými rostlinami, které budou odolné vůči zimním posypům. Lidé je znají například z lokality před Komerční bankou,“ doplnila mluvčí.

Vizualizace Českobratrské ulice po opravě
Zdroj: DP Ostrava

Českobratrská ulice se opravuje v úseku mezi ulicemi Nádražní a Sokolská. Modernizace bude stát 33,5 milionu korun. Součástí rekonstrukce je oprava inženýrských sítí včetně vodovodu, kanalizace a plynovodu, renovace vozovky a chodníků i budování nových zastávek MHD.