Recitátoři a divadla poezie mají svátek. Začal Wolkrův Prostějov

V polovině června ožil Prostějov poezií. Letos ve městě probíhá už 60. ročník přehlídky Wolkrův Prostějov, na kterou zamířily desítky recitátorů z celé země. Návštěvníci se budou moci zaposlouchat i do mnoha divadelních inscenací.

Video Wolkrův Prostějov
video

Wolkrův Prostějov

Akce, kterou podpořilo mimo jiné ministerstvo kultury, Prostějov i Olomoucký kraj, probíhá v Městském divadle. Přehlídky se mohou zúčastnit sólisté a divadelní soubory z České republiky, jejichž vystupující členové ukončili 9. třídu ZŠ nebo odpovídající třídy víceletého gymnázia.

Letošní ročník Wolkrova Prostějova začína 13. června a skončí 17. června. Maratón recitačních vystoupení a představení divadel poezie doplní semináře se zkušenými lektory. Festival je podle organizátorů výjimečnou a jedinou akcí svého druhu v republice. V Evropě je pořádáno pouze několik podobných akcí.

Festivalem Wolkrův Prostějov v minulosti prošly významné osobnosti kulturního života. Soutěže se zúčastnily například herečky Iva Janžurová a Valérie Zawadská nebo moderátorka Jolana Voldánová. Soutěžní přehlídka je pojmenována pro prostějovském rodákovi Jiřím Wolkrovi (1900 až 1924). Básník byl členem Literární skupiny a Devětsilu.