Manéž Bolka Polívky slaví třicet let novými díly

Manéž Bolka Polívky se vrátí na televizní obrazovky. Jeho už 54. pokračování natáčelo o druhém lednovém víkendu brněnské studio České televize. Diváci se na nový díl „dojemně pitomé show“ mohou těšit na jaře letošního roku. 

Video Události
video

Na obrazovky se chystá nová Manéž Bolka Polívky

Hosty 54. Manéže Bolka Polívky jsou herečka, bloggerka a vítězka StarDance 2015 Marie Doležalová, artista Moskevského státního cirkusu Vladimir Georgievsky, herec a komik Pavol Seriš, skupina Chinaski a herec, moderátor a bavič Michal Suchánek.

Celkem se účinkujícíh za třicetiletou historii vystřídalo na pět set, neodmyslitelnou součástí představení se stala dvojice Barin a Fretti. Původně divadelní techniky Bolek Polívka postupně zapojil i do svých scének.

Rudolf Chudoba

Rudolf Chudoba

režisér

„Polívka je jenom jeden. Se svou zkušeností, dokonalostí pantomimickou, jazykovou, znalostní a hereckou je absolutně nenahraditelný.“

Rudolf Chudoba

režisér

Samotná Manéž Bolka Polívky se nemění vizuálně, stejné jsou kulisy i světla, ale především se nemění způsob humoru. Představení byla pokaždé vyprodána, a stejně tak je tomu i letos.

Populární show se objevila na televizních obrazovkách poprvé v roce 1987. Mezi první hosty, které si Polívka pozval, patřili Milan Lasica, Hana Hegerová anebo Miroslav Horníček. Naposledy pak měli diváci možnost pořad vidět v červnu 2014. 

Od té doby měli diváci možnost zhlédnout Manéž naživo v rámci turné po českých a slovenských městech. Pořad připravuje brněnské studio České televize ve spolupráci s Divadlem Bolka Polívky, ve kterém populární herec uvádí svá autorská představení.