Brněnské výstaviště patří strojům a čtvrté průmyslové revoluci

Na brněnském výstavišti v pondělí začal 57. ročník Mezinárodního strojírenského veletrhu. Na jednu z nejúspěšnějších výstavnických akcí do Brna dorazilo 1504 firem z 32 zemí. První den zde zasedala česká vláda, stánky si přijel prohlédnout i prezident Miloš Zeman.

Mezinárodní strojírenský veletrh představuje chytré technologie
Zdroj: ČTK Autor: Václav Šálek

Průmysl budoucnosti. Takový je letošní ústřední motiv Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně. Firmy z celého světa představují, jak bude vypadat výroba po masivní automatizaci, robotizaci a digitalizaci průmyslu.

video V Brně začal strojírenský veletrh
Video Události v regionech plus (Brno)
video

V Brně začal strojírenský veletrh

„Koncept Průmysl 4.0 je významným trendem, který s sebou nese změny v průmyslu samotném i v přidružených oblastech. Našim podnikům může přinést zvýšení efektivity a produktivity, zlepší řízení a plánování a snížení nákladů. Jsme účastníky čtvrté průmyslové revoluce a naší snahou musí být tento trend maximálně podpořit právě v oblasti průmyslové výroby a ve strojírenství,“ uvedl ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek.

Veletrh jako zrcadlo průmyslu

Podle generálního ředitele Veletrhů Brno Jiřího Kuliše nabídne letošní ročník návštěvníkům bohatou podívanou. Firmy totiž nešetří na marketingu tolik jako v minulosti, kdy řešily i rozměr expozice. Letos naopak přidávají metry svých stánků a některé se na veletrh vrací.

Právě větší zájem vystavovatelů je podle vedení veletrhů důkazem, že se průmyslu začíná lépe dařit. A to nejen tomu českému, téměř polovina vystavovatelů je ze zahraničí. Největší zájem je opět ze strany Německa, za kterým počtem firem následují Slovensko, Itálie, Čína, Rakousko a Švýcarsko.

V roli speciálních hostů letošního ročníku se představí Korea a čínská provincie Che-pej. V expozici na devadesáti metrech čtverečních bude vystavovat devět korejských firem, zejména energetické společnosti, obráběcí podniky a výrobci materiálů a komponentů pro strojírenství. V pavilonu Z návštěvníci najdou Che-pej Pavillion - společnou expozici osmi vystavovatelů z této čínské provincie.