V Brně zasahoval ÚOOZ, protikorupční policie se zásah netýkal

Brno - V Brně dnes zasahovali policisté z Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ). Obklopili budovu brněnské pobočky Útvaru pro odhalování korupce a finanční kriminality na Obilním trhu v centru Brna. Přítomnost zakuklených policistů v budově potvrdil mluvčí ÚOOZ Pavel Hanták, avšak vyloučil, že by zásah jakkoliv souvisel s protikorupčními policisty.

Maskovaní ozbrojenci na ulici vyvolali zvědavost kolemjdoucích, protože to vypadalo, že zasahují v policejní budově. Před ní stála čtyři policejní auta, dvě dodávky a dvě osobní, která byla plná policistů v kuklách. Někteří chodili do budovy a ven. „Uvnitř jsme neprováděli žádný zásah, který by byl spojený s policisty z útvaru pro odhalování korupce,“ objasnil Hanták.

Podle něj zakuklení policisté vyjížděli k případu, kde existuje podezření na násilnou trestnou činnost. Stejné vyjádření poskytl i mluvčí protikorupční policie Jaroslav Ibehej. „O žádný zátah na naší expozituře nešlo. Jedná se o provádění úkonů v rámci případu, kterým se náš útvar už delší dobu zabývá,“ sdělil Ibehej.

Podrobnosti k případu však ani jeden z mluvčí nesdělil. „V současné době nebudeme poskytovat k věci žádné bližší informace,“ dodal Hanták.