Díky stále nervóznějším dělníkům bylo navýšeno personální obsazení ostrahy celého objektu. Dotčení lidé tak stále vehementněji požadují urychlení celého sporu. Továrna byla nakonec v soudním řízení převedena do vlastnictví ústřednímu vedení společnosti ZKL v Brně. Staronový majitel již řídil komplex v Klášterci do roku 2002. Nyní přichází s novou vizí a příslibem obnovení výroby v plném rozsahu. Počáteční rozjezd jde však velmi pozvolna i díky předcházejícímu majiteli, který se nehodlá s vyvlastněním spokojit. Po odkoupení firmy neváhal odstěhovat část majetku včetně některých strojů.
„Celý problém byl možná způsoben představou, že nový majitel převezme při pronajmutí beze zbytku naše vlastní prostředky,“ uvedla mediální zástupkyně dosavadního majitele - firmy ZKL Dita Stejskalová. Zástupci oponentů zdůrazňují nutnost vstřícného postoje obou stran při jednání. V dosavadním postupu však zatím nemohou nabízené podmínky odkoupení akceptovat. V případě neúspěšného vyřešení či protažení celé kauzy na delší dobu hrozí až třem stům lidí ztráta zaměstnání. V současné době nový vlastník zaměstnal pouze 110 lidí ze 400.
Celou situaci navíc znepříjemňuje nátlak zahraničních odběratelů, kteří mají pro prodlení výroby pramalé pochopení. Odvrat zahraničních partnerů by celý problém ještě více prohloubil. Poslední vývoj však naznačuje možnou dohodu mezi oběma stranami. Pokud se tak v nejbližší době stane, svítá místním lidem naděje navrácení jejich pracovních míst již do 3 měsíců.