V Praze se uskutečnil Afrofestival pro děti z dětských domovů

Praha - Tolerance, vzájemného poznávání a seznamování se s cizími kulturami jsou hlavími myšlenkami Afrofestivalu. Akci pořádá každý rok sdružení Barevný svět dětí pro děti z dětských domovů a výchovných ústavů. Přibližuje jim cizí kultury zábavnou formou a nabízí možnost navazovat nové vztahy.

Letošním tématem již tradičního festivalu byla Afrika. Na setkání vystoupili afričtí tanečníci doplněni tradiční hudbou, připravená byla taky ochutnávka afrických pokrmů. „Přijelo asi 300 dětí z celého Česka, mají tady k dispozici špičku, která se africké kultuře tady u nás věnuje,“ sdělila koordinátora projektu Magdaléna Francová.

Program byl doslova nabitý africkými rytmy, zájemci si mohli vyrobit talisman nebo nechat ozdobit tělo. Děti se soutěžily o nejlepší africkou masku. „Vystupují tady tři dětské domovy, jsou to hlavně taneční vystoupení, ale zároveň jsou v tom informace o jednotlivých zemích, které chtějí představit,“ doplnila Francová.

Cílem podobných akcí je vedle zábavy taky poučení, děti mají poznat jiné kultury a naučit se navazovat nové kontakty. V konečném důsledku by měl festival dětem přinést taky motivaci k další práci.