Infekční oddělení liberecké nemocnice na konci října končí

Liberec - Důvodem k uzavření infekčního oddělení liberecké nemocnice je nedostatek lékařů. Lidé tak budou muset dojíždět do nemocnic v jiných krajích. Už teď je ale s umisťováním pacientů problém. Podle VZP je nutné, aby se oddělení co nejdříve znovu otevřelo.

Jsou to dva roky, kdy se v Liberci otevíralo infekční oddělení. Rekonstrukce starého pavilonu tehdy stála 28 milionů korun. Moderní prostory budou ale od listopadu prázdné, nemocnici totiž chybí lékaři. „Paní primářka a její kolegyně odcházejí do privátní praxe, zbylé tři lékařky jsou buď těhotné, nebo na mateřské dovolené,“ informoval lékařský náměstek Krajské nemocnice Liberec Martin Zítek.

Na infekčním oddělení ještě leží 7 pacientů se žloutenkou. Lékaři jim musejí do konce měsíce najít jinou hospitalizaci. V současné době má ale většina nemocnic svá infekční lůžka obsazená. Martin Zítek však chce znovu požádat o pomoc krajského hygienika. Že se jedná o vážný problém, potvrdil i ředitel VZP Liberec Jiří Benedikt.

Podle nemocnice je uzavření infekčního oddělení dočasné. Je prý jen otázkou času, než se přihlásí noví lékaři. Infekce je prvním oddělením liberecké nemocnice, které se kvůli nedostatku lékařů musí uzavřít. Podobný problém řešilo vedení před časem na dětské psychiatrii, kterou se nakonec podařilo obsadit.