Někdejší ústecký hejtman je novým krajským radním pro oblast dopravy

Ústí nad Labem - Nové místo získal Jiří Šulc díky dohodě ČSSD s ODS. Přitom právě kroky kraje pod Šulcovým vedením kritizovala sociální demokracie v posledních letech ze všeho nejvíce. Někteří starostové a zastupitelé vytýkají bývalému hejtmanovi vypovězení smlouvy Dopravnímu podniku Ústeckého kraje a následný autobusový kolaps v roce 2006 nebo radikální omezení počtu vlakových spojů.

Krajský zastupitel a starosta Telnice Jaroslav Doubrava hodnotí bývalého hejtmana ve funkci radního pro oblast dopravy jako výsměch celému kraji. Šulce vynesla do křesla radního pro dopravu povolební dohoda ČSSD a ODS. Krajský radní a předseda strany v Ústeckém kraji Petr Benda (ČSSD) říká, že sociální demokracie dala po volbách prioritu zdravotnictví, sociálním věcem a školství.

ČSSD chce napravit to, co se v posledních letech v krajské dopravě událo. Jako první zřejmě přijde na řadu jednání o smíru s dopravním podnikem. Pokud by totiž kraj spory s dopravcem prohrál, hrozí, že by musel platit více než jednu a čtvrt miliardy korun. Jestli jednání povede právě Jiří Šulc, není zatím jasné. Krajský zastupitel Oldřich Bubeníček (KSČM) si to však podle svých slov neumí představit.

Jaroslav Doubrava si myslí, že dohoda je nutná. "Ať si pan bývalý hejtman připravuje materiály, jak uzná za vhodné. My máme vlastní odborníky na dopravu, máme dopravní komisi," uzavřel Petr Benda. Jiří Šulc se nevyjádřil, dva dny nezvedal telefon.