V mladoboleslavské Akumě opět hořelo

Praha - V průmyslovém areálu firmy Akuma v Mladé Boleslavi, kde se vyrábí baterie do aut, vypukl v pondělí večer požár. Na místě zasahovalo šest jednotek profesionálních i dobrovolných hasičů. Nikdo nebyl zraněn. Hořet začalo v místní zkušebně baterií, která byla zcela zničena, a odtud se pak oheň rozšířil na střechu.

Hasičům se v hale podařilo zlikvidovat plameny rychle. Problém ale nastal s hledáním ohnisek v mezistropních prostorách. „Jedná se o sendvičovou střechu a hasiči vlastně musí postupně odkrývat jednotlivé části,“ vysvětlil postup velitel zásahu Michal Zápotocký.

Za pomocí termokamery nakonec hasiči našli i poslední ohnisko ve střeše a po čtyřech hodinách oheň úplně uhasili. K úniku nebezpečných zplodin do ovzduší nedošlo, jak potvrdil Zápotocký: „Nebylo zjištěno hoření nějakých vyloženě toxických nebo nebezpečných chemických látek.“

Video Reportáž Ivany Šmelové
video

Reportáž Ivany Šmelové

Příčiny požáru jsou zatím předmětem vyšetřování, předběžná škoda se odhaduje na 10 milionů korun. Místo bude dál hlídat ještě jednotka dobrovolných hasičů. Zápotocký dodal, že i když není narušená statika, vrchní části budovy hrozí zřícení.

Za poslední rok hořelo v Akumě už podruhé, požár tu totiž vypukl i v září loňského roku. Tehdy byly škody vyčísleny na desítky milionů korun.