Pardubickou policii čeká největší utahování opasků od jejího vzniku

Pardubice – Pardubická městská policie hledá cestu, jak uspořit a přitom nepropouštět. Na příští rok jí zatím chybí peníze i na to nejzákladnější – na platy. Na nákup nových aut, nebo techniky a vybavení mohou strážníci zapomenout úplně. Nové vedení pardubické radnice však ubezpečuje, že o platy se policisté bát nemusí.

Ředitel Městské policie Pardubice Petr Kvaš zatím ještě ani nemá na rok 2011 dostatek peněz na mzdy 90 strážníků. Mzdové náklady mají činit 28 a půl milionu korun, což je o více než milion korun méně, než letos, jak potvrdil Petr Kvaš. Městská policie bude muset zastavit obnovu vozového parku a zřejmě také modernizaci zastaralého kamerového systému.

Nové vedení pardubické radnice tvrdí, že šetřit musí na všech frontách, tedy i na městské policii. Radnice však tvrdí, že na mzdy strážníků bude i v příštím roce. Pokud to bude nutné, sáhne město do svých finančních rezerv, což potvrdil nově zvolený radní Pardubic Jindřich Tauber (ČSSD).

Video Reportáž Erika Knajfla
video

Reportáž Erika Knajfla

Pardubičtí strážníci vypomáhají také v některých okolních městech. Za tuto výpomoc města platí statisíce korun ročně. Ovšem propast v rozpočtu městské policie to nezacelí. I přes finanční problémy se ale propuštění strážníků nechystá.