Slonice ve Dvoře Králové zranila ošetřovatele

Dvůr Králové nad Labem – Slonice v zoo ve Dvoře Králové nad Labem ráno napadla a zranila ošetřovatele. Vrtulník ho převezl do Fakultní nemocnice v Hradci Králové. Nakonec se ale ukázalo, že jeho zranění nejsou vážná. Ošetřovatel zůstal v nemocnici na pozorování. Policisté případ vyšetřují jako pracovní úraz.

Podávala se sloní snídaně, jako každý den po sedmé hodině ranní. Dva ošetřovatelé uklízeli a kontrolovali zdravotní stav dvou čtyřtunových slonic, třicetileté Umbu a devětadvacetileté Saly. Zranění ošetřovatele má na svědomí Umbu.

Na místo nehody vyjeli sanitkou záchranáři a přiletěl vrtulník, který převezl zraněného zkušeného šestadvacetiletého ošetřovatele do Hradce Králové na oddělení urgentní medicíny, jak upřesnil Ladislav Žabka ze Záchranné služby Královéhradeckého kraje.

Video Reportáž Vlastimila Weinera
video

Reportáž Vlastimila Weinera

Před deseti lety slonice v místní zoo ošetřovatele zranila těžce. Zaměstnanec zahrady po převozu do nemocnice zemřel. „Jednalo se o zcela jinou situaci. Šlo o jiné, vážně nemocné zvíře,“ sdělila mluvčí královédvorské zoo Jana Myslivečková.