V Plzni objevili starou leteckou pumu

Plzeň - V Plzni na Lochotíně dnes objevili dělníci při rekonstrukci tramvajové trasy číslo čtyři pod zemí leteckou pumu, která tam ležela od druhé světové války. Policie preventivně uzavřela oblast nálezu nejdříve v okruhu 300 metrů, poté uzávěru rozšířila až na 500 metrů. Lidi z této oblasti evakuovala. Mimořádné opatření skončilo až po šesti hodinách okolo půl osmé večer a lidé se mohli vrátit domů.

Na munici narazil bagrista při odkrývání zeminy. Ve výkopu objevil předmět, který svým tvarem připomínal právě bombu. Dělníci pak nález ohlásili na linku tísňového volání. Pyrotechnik starou pumu o průměru asi 40 centimetrů velmi opatrně odkryl, naložil do speciálního automobilu a odvezl ke zneškodnění. V lokalitě Lochotín byla postupně obnovena rovněž doprava včetně provozu MHD.

Podobný případ musela policie řešit i v úterý večer v Liberci. Ve výkopu našli dělníci stokilovou leteckou pumu. V okolí nálezu byla obchodní centra, proto muselo být evakuováno 3500 lidí. Pyrotechnici munici vyzvedli a na bezpečném místě zlikvidovali.

Video Vstup Mirky Vildové
video

Vstup Mirky Vildové